facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-04-10
 

Stabilizacja i kontrola w każdym terenie

Śniegi powoli topnieją, góry ukazują swoją rzeźbę, a wraz z wiosną wracają chęci do aktywności. Ci najbardziej wytrwali już dawno zaczęli poważne treningi przygotowujące do biegów ultra, takich jak np. The North Face Lavaredo Ultra Trail, na który w tym roku zarejestrowało się blisko 140 zawodników z Polski. Poza przygotowaniem fizycznym i psychicznym, równie ważne jest przygotowanie sprzętowe.


Od lat The North Face jako czołowa marka w świecie outdooru, również specjalizuje się w obuwiu i odzieży dla biegaczy. Na swoim koncie ma też kilka znanych w środowisku imprez biegowych, z których Lavaredo Ultra Trail jest jedną z tych najbardziej rozpoznawalnych. Trasa licząca 120km przebiega przez strome skały włoskich Dolomitów, wymagając tym samym od uczestników biegu skupienia, przygotowania i wytrzymałości. Na szlaku spotkać można również zawodników z teamu The North Face, takich jak Fernanda Maciel, Jez Bragg, czy Rory Bosio. To właśnie w takie tereny i dla tych biegaczy, dla których miasto to za mało, The North Face zaprojektował model Ultra Vertical.
Te buty stworzone zostały do najbardziej agresywnego terenu i to właśnie tam najlepiej się sprawdzą. Strome podbiegi i zbiegi nie będą stanowiły już problemu, bowiem ten model zapewni stabilizację i kontrolę w każdym terenie. Równie ważną kwestią w tak wymagających warunkach, jest przyczepność, która i w tym przypadku jest gwarantowana, a to za sprawą użytej tu anatomicznie wyprofilowanej podeszwy Vibram
®. Wielokilometrowe trasy równoznaczne są z czasem spędzonym na szlaku, dlatego istotną kwestią jest dopasowanie, skuteczny transport wilgoci oraz regulacja temperatury. Buty Ultra Vertical wyposażone zostały również w specjalnie wyprofilowany język, który pracuje razem ze stopą. Jakie jeszcze cechy powinno posiadać obuwie do wymagającego terenu? Z całą pewnością, poza wszystkimi technicznymi aspektami, powinno być lekkie i wygodne. W butach spełniających wszystkie powyższe kryteria, każdy przebiegnięty kilometr, będzie dla biegacza ultra czystą przyjemnością.

 

 

 

 

Więcej informacji na temat The North Face znaleźć można na stronach i portalach społenczościowych:

 

Instagram: @TheNorthFace

Twitter: @TheNorthFaceEU

Facebook: www.facebook.com/thenorthface

Google+: plus.google.com/+TheNorthFace

 

The North Face®, należący do VF Corporation, Inc., powstał w 1968 roku w San Leandro w Kalifornii. Firma oferuje najbardziej zaawansowane technicznie produkty wspinaczom, sportowcom wytrzymałościowym, miłośnikom gór i sportów zimowych oraz odkrywcom. Produkty firmy sprzedawane są w sklepach dedykowanych podróżnikom, wspinaczom, narciarzom i snowboardzistom, sieciach sklepów sportowych oraz z odzieżą outdoorową. Więcej informacji o The North Face® znajdą Państwo na: www.thenorthface.eU

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-25
SPRZĘT
 

Plecak Alpinisto 35 GREGORY

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-20
SPRZĘT
 

Zegarek Suunto 9 Peak

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-12
SPRZĘT
 

Rakiety czy narty?

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-21
SPRZĘT
 

Nowa kolekcja rękawic od Black Diamond

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com