facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-04-24
 

Sprawdzili formę przed sezonem! - Relacja z zawodów bulderowych

Ostateczna weryfikacja formy przed letnim sezonem wspinaczkowym za nami. Wynik: jest moc! Przystawki kręcone przez zespół Adama Pustelnika na zawodach "Sprawdź formę przed sezonem" wróżą  owocny sezon! Były łzy, pot, a nawet krew...
Listy startowe zapełniły się już na kilka dni przed zawodami, w tym nazwiskami zawodników ze ścisłej polskiej czołówki. W czterech grupach eliminacyjnych, na warszawskiej Arenie Wspinaczkowej Wgórę, łącznie wystartowało 161 osób z całej Polski. Zawodnicy zmierzyli się w eliminacjach z 24 przystawkami, podzielonymi na trzy stopnie trudności. Dzięki temu wszyscy mogli poczuć słodycz zwycięstwa oraz gorycz porażki.

Fot.  Maciej Ostrowski - maciejostrowski.com

Adam Pustelnik mówi o zawodach:

W eliminacjach niemal wszyscy wspinali się do końca czasu. Wydaje mi się, że przygotowane buldery dobrze wpasowały się w oczekiwania startujących. Zresztą, jeżeli ktoś chce się ponownie zmierzyć z eliminacjami, ma niewyrównane porachunki po sobocie albo słyszał, że było coś dla niego, ma ku temu okazję - przystawki eliminacyjne pozostały na ściance. Jeśli chodzi o finały to były to widowiskowe dwie godziny. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn o miejscach na podium decydowała ilość prób, a publiczność mogła oglądać i dopingować kawałek dobrego wspinania, po różnorodnych i raczej koncepcyjnych bulderach. Poziom sportowy był bardzo wysoki, finały przeprowadziliśmy tak jak puchar polski czy puchar świata. Obecnie od dwóch edycji trwa cykl pucharu świata, więc dla zawodników startujących w nim, nasze zawody były dobrym testem formy. Wielkie dzięki dla publiczności, która bardzo mocno się angażowała, doping był oszałamiający!

Dla zawodników walczących o udział w finale, podpowiedzią  mogła być przystawka eliminacyjna, w której kluczowym ruchem było klinowanie ręki w rysie.

Fot.  Maciej Ostrowski - maciejostrowski.com

I rzeczywiście! Start jednej z czterech finałowych przystawek męskich, sprawdzał umiejętność wspinania w rysach. Najmniejszy błąd i brak otejpowania w efekcie były bardzo bolesne. Ta przystawka i zaangażowanie, jakie włożyli w nią zawodnicy, z pewnością na długo pozostaną w pamięci kibiców.

Ze względu na taką samą ilość ukończonych przystawek w finałach kobiet i mężczyzn, o kolejności na podium decydowała ilość prób.

Wyniki finałów wyglądają następująco:

 


Dzięki wsparciu Partnera Zawodów, którym było LOTTO, oraz sponsorów MOJO Coffee - kawie Zdobywców i szkole wspinaczki GOUP, zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, a wśród wszystkich startujących zostały rozlosowane niespodzianki: zestawy gadżetów LOTTO, przyrządy asekuracyjne, magnezja, hmsy i latarka. Zwycięzcy grup eliminacyjnych mogli skorzystać z masażu rehabilitantów z Holimedica, u których również zawodnicy mogli również skorzystać z bezpłatnych fachowcy porad.

Fot.  Maciej Ostrowski - maciejostrowski.com

Koordynator zawodów, Wojtek Nowicki, zwraca uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt zawodów:

Warto pamiętać, że oprócz Areny Wspinaczkowej Wgórę, zawody współorganizowały dwa warszawskie kluby: Klub Wysokogórski Warszawa oraz Uniwersytecki Klub Alpinistyczny. Pracujący społecznie przy zawodach klubowicze pokazali, że idea >Climbers 4 Climbers< jest wciąż żywa! Wielkie dzięki dla obu klubów za ogromną pracę włożoną w przygotowanie
i przeprowadzenie zawodów.Pełne wyniki na stronie http://wgore.arenarozrywki.pl/zawody
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com