facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-13
 

Spotkanie z Wielickim

23 listopada 2013 roku, godz. 17.00, „Polska zimowa eksploracja Himalajów”, spotkanie z Krzysztofem Wielickim, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Kraków, ul. Papiernicza 2, Sala Teatralna. Wstęp wolny!

Pierwszy zimowy zdobywca Mount Everestu, piąty człowiek, który stanął na wszystkich ośmiotysięcznikach, laureat Super Kolosa 2007. Jedna z najwybitniejszych postaci w historii światowego himalaizmu. Kolejnym gościem sobotniego cyklu „Kolosowe spotkania w Dworku” będzie Krzysztof Wielicki - sobota, 23 listopada, o 17.00.

Fot. arch. Kolosy.pl
Po niezwykle udanej dyskusji poświęconej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości zimowej eksploracji prowadzonej przez Polaków w górach wysokich, która miała miejsce pod koniec października, następne podróżnicze spotkanie w Dworku Białoprądnickim zapowiada się co najmniej równie interesująco. Krzysztof Wielicki to bowiem nie tylko „złota era” polskiego himalaizmu i zapierające dech solowe wejścia na ośmiotysięczniki w latach osiemdziesiątych w naprawdę wielkim stylu, ale i teraźniejszość – udział w najważniejszych przedsięwzięciach ostatniej dekady (zimowa ekspedycja na K2 czy tegoroczna, dramatyczna zimowa wyprawa na Broad Peak, której Krzysztof Wielicki był kierownikiem). Będzie okazja by zapytać i o jedno i o drugie.

Więcej o Krzysztofie Wielickim: Lodowy wojownik...

Zapraszamy!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com