facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-13
 

Spotkanie z Wielickim

23 listopada 2013 roku, godz. 17.00, „Polska zimowa eksploracja Himalajów”, spotkanie z Krzysztofem Wielickim, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Kraków, ul. Papiernicza 2, Sala Teatralna. Wstęp wolny!

Pierwszy zimowy zdobywca Mount Everestu, piąty człowiek, który stanął na wszystkich ośmiotysięcznikach, laureat Super Kolosa 2007. Jedna z najwybitniejszych postaci w historii światowego himalaizmu. Kolejnym gościem sobotniego cyklu „Kolosowe spotkania w Dworku” będzie Krzysztof Wielicki - sobota, 23 listopada, o 17.00.

Fot. arch. Kolosy.pl
Po niezwykle udanej dyskusji poświęconej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości zimowej eksploracji prowadzonej przez Polaków w górach wysokich, która miała miejsce pod koniec października, następne podróżnicze spotkanie w Dworku Białoprądnickim zapowiada się co najmniej równie interesująco. Krzysztof Wielicki to bowiem nie tylko „złota era” polskiego himalaizmu i zapierające dech solowe wejścia na ośmiotysięczniki w latach osiemdziesiątych w naprawdę wielkim stylu, ale i teraźniejszość – udział w najważniejszych przedsięwzięciach ostatniej dekady (zimowa ekspedycja na K2 czy tegoroczna, dramatyczna zimowa wyprawa na Broad Peak, której Krzysztof Wielicki był kierownikiem). Będzie okazja by zapytać i o jedno i o drugie.

Więcej o Krzysztofie Wielickim: Lodowy wojownik...

Zapraszamy!

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-30
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com