facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-05-19
 

Spotkanie z Krzysztofem Pankiewiczem (29 maja, Brzeziny)

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach im. Juliana Tuwima, zaprasza na spotkanie z himalaistą Panem Krzysztofem Pankiewiczem z Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. 


Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach im. Juliana Tuwima, zaprasza 29 maja 2008 r. godz. 11:00 na spotkanie z himalaistą Panem Krzysztofem Pankiewiczem z Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego.

Prezes XIX, XX, i XXIV (obecnej) kadencji i p.o. prezesa w XVIII kadencji. Wielokrotnie członek władz klubowych. Wspina się od 1971 roku. Przez dwie dekady w ścisłej czołówce krajowej. Pierwsze przejścia i wybitne powtórzenia letnie i zimowe dróg w Tatrach, Dolomitach, Alpach, Kaukazie i górach Synaju, (m.in. pierwsze zimowe przejście Drogi Comiciego na pn. ścianie Civetty).

Uczestnik wielu wypraw w Pamir, Himalaje i Karakorum (Kangczendzonga i Nanga Parbat zimą, 3 x Manaslu, Makalu, na K2 osiągnął 8100 m, uczestnik jednego z najszybszych w historii wejść na Pik Komunizma).

Za najpiękniejszy dzień w górach uważa 21 godzin, w czasie których pokonał z P. Panufnikiem "łańcuchówkę", złożoną ze wszystkich czterech "Sprężyn". 

Brzeziny, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. św. Anny 36

Źródło:


2008-05-19

(kg)

 
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-04-30
HYDEPARK
 

Górskie przewodniki

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com