facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-14
 

Spotkanie z Krystyną Choszcz (25 maja, Kraków)

Studenckie Koło Kulturoznawców zaprasza na spotkanie z Krystyną Choszcz, mamą Kingi Choszcz, która pośmiertnie została uhonorowana nagrodą Bursztynowego Motyla za książkę "Moja Afryka".
Spotkanie odbędzie się 25 maja o godzinie 16.00 w sali 340, będzie mu towarzyszyć rozmowa na temat wyprawy Kingi do Afryki, życia najmłodszych mieszkańców Czarnego Lądu oraz pokaz zdjęć. Ulubionym sposobem podróżowania Kingi Choszcz był autostop. W 1998 roku wraz z Radosławem Siudą (pseudonim Chopin) wyruszyła w podróż dookoła świata. Spełniając swoje marzenia, zyskała uznanie w oczach ludzi, czego przykładem mogą być liczne nagrody i tytuły m. in. Kolos 2004 w kategorii „Podróże”. Swoje przygody opisali w książce "Prowadził nas los", która została wydana po polsku i angielsku.

W 2005 Kinga wyruszyła w samotną podróż po Afryce, jednak zachorowała na malarię mózgową i zmarła w Ghanie w czerwcu 2006 roku. Krótko przed śmiercią wykupiła dziewczynkę, która skazana była na niewolniczą pracę. Kinga zapewniła jej powrót do rodziny i edukację w szkole. Obcowanie z cierpieniem afrykańskich dzieci i bezbronność, na którą są skazane, spowodowały, że została założona Freespirit Fundation, która kontynuuje działania Kingi Choszcz, pomaga małym mieszkańcom Czarnego Lądu.

Gdzie: Poznań, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, sala 340
Kiedy: 25 maja 2009, godz. 16.00

Źródło: www.bezdroza.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com