facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-04-12
 

Spotkanie z autorami przewodnika "Alpy Julijskie"

Wydawnictwo Sklepu Podróżnika Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na spotkanie  z Januszem Porębą i Piotrem Nowickim autorami przewodnika ALPY JULIJSKIESpotkaniu będzie towarzyszył pokaz slajdów.

 

12 kwietnia/wtorek 2016, godz. 18.00

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2

 

Serdecznie zapraszamy na wirtualną wędrówkę po Alpach Julijskich z Januszem Porębą i Piotrem Nowickim, autorami przewodnika „Alpy Julijskie”.

W czasie autorzy, znawcy i miłośnicy Alp Julijskich, opowiedzą nam o ciekawostkach dotyczących tego pasma. Posłuchamy o zjawiskach krasowych, różnorodności biologicznej, ale też o historii i kulturze – śladach I wojny światowej czy kulturze pasterskiej. Poznamy też najatrakcyjniejsze miejsca Alp Julijskich i wskazówki dotyczące zwiedzania tego słonecznego górskiego zakątka.

Piotr Nowicki (ur. 1971) z wykształcenia biolog, pracuje w Instytucie Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośnik gór, w których uwielbia wędrować samotnie lub z żoną Beatą i synem Wiktorem. Autor licznych artykułów krajoznawczych o górach Euroazji, od Wielkiej Brytanii po Japonię, a także przewodników wydawnictwa PTTK Kraj „Beskid Śląsko-Morawski” (1997) oraz „Słoweńskie Alpy Julijskie” (1998). Ta druga pozycja stała się podstawą obecnego przewodnika po Alpach Julijskich.

Janusz Poręba (ur. 1959) od 1985 roku jest przewodnikiem tatrzańskim, a także członkiem Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich w Krakowie. Oprócz działalności w Tatrach uczestniczy i organizuje wyjazdów w góry Europy: Alpy, Karpaty Południowe i Wschodnie, góry Półwyspu Bałkańskiego, góry Skandynawii. Odwiedził także azjatycki Pamir i Kaukaz. Wielokrotnie bywał w Alpach Julijskich. Jego ulubionym zajęciem zimą jest narciarstwo turowe.

Przewodnik w 2015 roku otrzymał Nagrodę im. Janusza Kurczaba w konkursie XX Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju.

Więcej o książce: http://podroznik.com.pl/nasze-ksiazki/alpy-julijskie-t-i/materiały prasowe Wydawnictwa Sklepu Podróżnika

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-01-14
WYDARZENIA
 

SNOW EXPO SKI&SNBTEST 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-12-10
WYDARZENIA
 

SNOW EXPO SKI TEST 2021/22

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-12-06
WYDARZENIA
 

17. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-12-03
WYDARZENIA
 

Warsztaty Akademii GOPR na Krakowskim Festiwalu Górskim

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com