facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-12-15
 

Spotkanie autorskie - Tybet i Indie (16 grudnia, Kraków)

W krakowskiej Księgarni Pod Globusem (ul. Długa 1) odbędzie się spotkanie z autorami albumów Wydawnictwa Bezdroża w serii "Obrazy Świata". Marek Kalmus opowie o Tybecie i swojej książce pt. "Tybet. Legenda i rzeczywistość". Emilia i Rafał Kubikowie zaprezentują autorski album "Indie. W poszukiwaniu sacrum".
Książka-album pt. "Tybet. Legenda i rzeczywistość" Marka Kalmusa traktuje o mitycznych, historycznych i współczesnych dziejach Kraju Śniegów, o niezwykłej przedbuddyjskiej cywilizacji i jej włączeniu w wielką buddyjską tradycję. To spotkanie z inkarnowanymi lamami, mistykami i "szalonymi" joginami. Książka jest najobszerniejszą i najbardziej gruntowną monografią polskiego autora na temat Tybetu i buddyzmu tybetańskiego. Kilkaset zdjęć ilustrujących tekst ukazuje niezwykłe krajobrazy Dachu Świata, stare klasztory, rytuały religijne, życie mnichów i zwykłych ludzi. Są tu również unikalne zdjęcia dokumentujące nieistniejące już oblicze Tybetu. To także fotograficzna relacja z wieloletnich wędrówek autora po tym fascynującym kraju, po miejscach znanych i nieznanych.

Album "Indie. w poszukiwaniu sacrum" autorstwa Emilii i Rafała Kubików pozwala wkroczyć w świat nieogarniony, tajemniczy i pełen głębi. Nie jest łatwo przekazać ducha i atmosferę kraju, w którym życie codzienne wypełnia poczucie stałej obecności sacrum. Najpełniej da się to uczynić poprzez zdjęcia: twarze nieznanych osób pełne są emocji, wykonywane w skupieniu modlitewne gesty ujmują prostotą, a monumentalne świątynie i egzotyczne krajobrazy zapierają dech w piersiach. Fotografie są dopełniane przez słowa komentarza, które sprawiają, że wyjątkowy kraj i zamieszkujący go ludzie stają się bliżsi. Efektowne zdjęcia podążają śladami indyjskiego sacrum. Podczas wielu swoich podróży autorzy przemierzyli niemal cały półwysep, dając się przeniknąć tamtejszą atmosferą i poznając indyjską filozofię życia.

Patroni medialni: Interia.pl, RMF Classic Organizatorzy: Wydawnictwo Bezdroża i Księgarnia pod Globusem

Marek Kalmus,"Tybet. Legenda i rzeczywistość", Wydawnictwo Bezdroża, wyd. II, Kraków 2009

"Indie. W poszukiwaniu sacrum", Emilia Kubik i Rafał Kubik, seria "Obrazy świata", Wyd. Bezdroża, Kraków 2009.

Gdzie: Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków

Kiedy: 16 grudnia 2009, godz. 18.00

Źródło: bezdroza.com
 Plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com