facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-04-15
 

Splitfest zakończony

Wczoraj od godziny 9 do 13 miłośnicy snowboardów tourowych i kamer do zadań ekstremalnych oblegali Kasprowy Wierch, gdzie odbywał się pierwszy w Polsce festiwal splitboardów.
Impreza rozpoczęła się od krótkiej prelekcji ekipy Dzikie Góry na temat splitboardów. Uczestnicy poznali sekrety „rozłączanej deski” oraz bezpieczeństwa w górach. Następnie każdy z przybyłych miał możliwość przetestowania najnowszych desek firmy Voile oraz LTB Snowboards. Do każdego zestawu tester dostawał wybrane gogle Zeal z dołączoną kamerą Sony Action Cam, którą rejestrował swoje wyczyny. Chodź uczestnicy wybierali różne warianty zjazdów i podejść to wszyscy byli zgodni co do jednego – splitboard to rewolucja w świecie snowboardu.


Dodatkowo od godziny 10 do 13 trwał konkurs na najszybszy zjazd z Gąsienicowej. Dziesięciu zawodników rejestrowało swoje zawrotne prędkości za pomocą gogli Zeal Z3 z wbudowanym GPS’em. Najszybszy okazał się narciarz Maciek Przepiórkowski, który osiągnął 87km/h i wygrał nagrodę główną, czyli wybrany model okularów słonecznych firmy Zeal.

Impreza zakończyła się kameralną splitboardową wycieczką. Ośmiu uczestników ruszyło z Kalatówek na Kopę Kondratową. Całość wydarzenia rejestrowały kamery Sony Action Cam. Z nagranego materiału już niebawem powstanie videorelacja.


Splitfest to pierwsza impreza w naszym kraju, której zadaniem była promocja niszowego sportu, jakim jest snowboard tourowy. Jej pomysłodawcą była ekipa Dzikie Góry, założyciel Polskiego Stowarzyszenia Splitboardu. Jak mówi jeden z jej twórców Maciej Harat: „Splitboard łączy nieograniczone zwiedzanie gór z epicką jazdą na snowboardzie. Dla nas to cały świat. Warto promować to, co się kocha”.

IMPREZĘ WSPIERALI

Sponsor główny: Dzikiegóry.pl
Sponsorzy: Voile, LTB, Zeal, Sony Action Cam
Partnerzy: PKL, Dzida.com, Sony VAIO Extreme Series
Patroni medialni: Hivermag, Powder.pl, Radio Czwórka, Tygodnik Podhalanski, Snowboards.pl, 4board.pl, Snowboard MDS, Góry Online, Coolradio.pl, Podhale 24, Małopolskaonline, Extremespace.pl.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com