facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-04-13
 

Splitfest Plan Awaryjny

Snowboard tourowy zawędrował w Tatry na dobre.  13go kwietnia (sobota) na szczycie Kasprowego Wierchu odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal splitboardowy.
Dziś na Kasprowym Wierchu odbędzie się pierwszy w Polsce Splitfest. W ramach imprezy każdy uczestnik będzie mógł przetestować sześć różnych splitboardów (Voile i LTB Snowboards), kamery Sony Action Cam i gogle z GPS’em marki Zeal.

Obecnie w Zakopanem wieje halny przez co kolejka na Kasprowy jest nieczynna. Jeżeli nie zostanie uruchomiona również jutro to cała impreza zostanie przeniesiona na Kalatówki – zaraz obok schroniska.

Wszystkie najnowsze komunikaty o eventcie będą publikowane na stronie wydarzenia.

HARMONOGRAM

Miejsce akcji : Kasprowy Wierch, taras przy górnej stacji wyciągu

8:30 – 9:15 – Wykłady na temat sprzętu splitboardowego oraz bezpieczeństwa w górach.
9:15 – 13:00 – Testy splitboardów Voile/LTB
9:15 – 13:00 – Testy kamer Sony Action Cam - zarejestrowany materiał zostanie wypalony na płycie i przekazany testerowi. Dodatkowo najlepsze przejazdy zostaną wykorzystane przy montażu oficjalnej videorelacji.
10:00 – 13:00 – Testy gogli Zeal - dzięki funkcji GPS gogle wyświetlają osiąganą prędkość. Osoba, która uzyska największą prędkość otrzyma upominek od marki Zeal.
13:00 – 13:15 – Zakończenie testów, ogłoszenie nazwiska najszybszego zawodnika/zawodniczki w goglach Zeal
13:30 – Start wycieczki na Kopę Kondracką (przez Halę Kondratową) 

Dla tych, którzy zderzyli się z tym terminem po raz pierwszy śpieszymy z wyjaśnieniem. W telegraficznym skrócie splitboard to snowboardowy odpowiednik nart skitourowych. W trakcie podchodzenia deskę rozkłada się na dwie narty, a zapięcia dzięki przymocowanym szynom przesuwa się do ułożenia a’la narciarskiego. Na szczycie dwie narty składa się w jedną całość, a zapięcia przesuwają się do standardowej snowboardowej pozycji.


W ramach festiwalu miłośników „rozkładanych desek” odbędą się:

- Testy splitboardów VOILE oraz LTB – każda osoba posiadająca buty snowboardowe będzie mogła zobaczyć na czym polega magia splitboardów.
- Prelekcja na temat sprzętu niezbędnego do poruszania się na splitboardzie w terenie wysokogórskim.
- Testy gogli ZEAL Z3 – pierwsze na świecie gogle posiadające pomiar prędkości. Osoba, która osiągnie największą prędkość otrzymana nagrodę od sponsora.
- Test kamer Sony Action Cam – każdy uczestnik testów będzie mógł nagrać swoje wyczyny za pomocą kamerki do sportów ekstremalnych przyczepianej do gogli. Zarejestrowany materiał zostanie wypalony na płycie i przekazany testerowi.


Po zakończeniu oficjalnych testów wszyscy chętni ruszą w splitboardową wycieczkę na Kopę Kondracką. Warunkiem uczestnictwa jest znajomość oraz posiadanie lawinowego abc. Dla tych, którzy będą chcieli wyruszyć w podróż, a nie posiadają własnego sprzętu organizatorzy przygotowali 4 komplety.

Więcej informacji o festiwalu na stronie wydarzenia

IMPREZĘ WSPIERAJĄ

Sponsor główny: Dzikiegóry.pl
Sponsorzy: Voile, LTB, Zeal, Sony Action Cam
Partnerzy: PKL, Dzida.com, Sony VAIO Extreme Series
Patroni medialni: Hivermag, Powder.pl, Radio Czwórka, Tygodnik Podhalański, Snowboards.pl, 4board.pl, Snowboard MDS, Gory Online, Coolradio.pl, Małopolskaonline.pl, Podhale24.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com