facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-08-05
 

Speleo Salomon Racing Team - podsumowanie części wakacyjnego sezonu

Sezon wakacyjnych startów, co wcale nie znaczy że lekkich, rozpoczął się dla zespołu jeszcze w czerwcu.
Rzeźnicki bieg
Piotrek Hercog i Artur Kurek wzięli udział w słynnym Biegu Rzeźnika o dystansie 78 km i łącznym przewyższeniu 3235 metrów. Trasę poprowadzoną przez całe pasmo Bieszczad pokonali w rekordowym czasie 9 godzin i 14 minut i po zaciętej walce na ostatnim zbiegu wbiegli na metę jako pierwszy zespół. Wynik cieszy tym bardziej, że Artur w ubiegłym roku stał na drugim stopniu pudła i w planie miał co najwyżej utrzymanie pozycji...

Pokonali Monstera

Po mniejszych startach w rajdach w czerwcu, z początkiem lipca przyszedł czas na gwóźdź sezonu – najdłuższy w Europie i jeden z najdłuższych na świecie: Explore Sweden Monster. Trasa zapowiadana na 1060 km, mimo skrócenia etapu trekingowego wyniosła co najmniej 1120 km. W Szwecji ścigali się Piotrek Dymus, Piotrek Hercog i Artur Kurek oraz Ira Safronova, Rosjanka, która jeszcze nigdy z zespołem nie startowała. Cały kwartet jednak dobrze się zintegrował i już w trzydziestej godzinie zawodów przedarł się do pierwszej piątki, wyprzedzając w ośnieżonych górach mocne amerykańsko-szwedzkie, norweskie i fińskie zespoły. Długie przeloty rowerowe i wola walki pozwoliły naszym na wspięcie się na trzecią pozycję i utrzymanie jej, mimo dramatycznego finiszu z zerwanym łańcuchem, aż do mety. Tak Speleo Salomon Gore-Tex z czasem 110 godzin i 5 minut ustanowił najlepszy wynik Polaków w historii rajdów na tak długim dystansie. Brawo!

Salomon Trail Running

Rozwija się też cykl biegów górskich Salomon Trail Running, nad którym objęliśmy patronat - aż miło patrzeć, jak coraz więcej osób zamienia asfaltowe ścieżki na górskie szlaki. Do tej pory odbyło się pięć z dziesięciu edycji, w których wzięło udział ponad 700 biegaczy, w tym wielu rajdowców oraz zawodnicy naszego zespołu. Zdjęcia i ranking oraz informacje o kolejnych imprezach można znaleźć na trailrunning.pl . Kolejny bieg 22 sierpnia. Zapraszamy!

Speleo Salomon Advenure Racing Team

Źródło: speleoteam.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com