facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-30
 

Speleo Salomon Advenure Racing Team - podsumowanie jesieni

Ostatnie dwa miesiące to pracowity czas dla naszego zespołu. Rajdów było sporo, doszły biegi górskie i maratony rowerowe. Możemy więc powiedzieć, że jesieni nie zmarnowaliśmy.
Forma się przyda, bo w grudniu w Emiratach Arabskich zbiera się światowa czołówka AR i Speleo Salomon też tam będzie.

W tym roku zawody etapowe Abu Dhabi Adventure Challenge będą wydłużone do ponad 400 km, ale dzięki nowemu sponsorowi piaski pustyni nie będą tak straszne. Przed palącym słońcem oczy będą nam chronić nowe okulary, a etapy rowerowe pokonamy w równie nowych kaskach CRATONI HELMETS. Niemiecki producent wysoko postawił poprzeczkę przed naszym zespołem - w jego barwach jeżdżą zawodnicy z czołówki światowego MTB.

Krótkie starty

W sierpniu Piotrek Dymus zaprosił do startu Dorotę Kwiatkowską i w barwach teamu wzięli udział w Rajdzie Nawigator IV w mazowieckich Mrozach. Trasę około 100 km na rowerze, rolkach i biegiem pokonali najszybciej, mimo że jednym z zadań specjalnych było strzelanie z łuku.

W wakacje nie nudziła się też Kasia Zając. Po przerwie z powodu kontuzji wzięła udział w maratonie rowerowym Franken Bike Marathon w Górnej Frankonii. W upalnych jak na Niemcy warunkach przejechała 69 km w nieco ponad 4 godziny, pokonując 1700 metrów przewyższenia po leśnych szutrach i single trackach. Na metę dojechała na drugim miejscu w swojej kategorii i piątym w klasyfikacji generalnej kobiet.

Darek Bonarski też długo nie startował, ale na Rajdzie Wisły nie dał tego po sobie poznać. Ze Sławkiem Łabuzińskim potrzebowali 15,5 godziny na pokonanie 110 km trasy i trzydziestu siedmiu zespołów, ale mówił potem, że zwycięstwo okupił kontuzją i poharatanymi od jeżyn łydkami. A podobno sport to zdrowie...

Salomon Trail Running


W tym cyklu biegów górskich i trailowych, których nasz zespół jest patronem, startował Artur Kurek. Od sierpnia do września wziął udział w Biegu na Pilsko (9 km i 917 m przewyższenia), Maratonie Gorce (40 km, 1782 m w górę i 1461 m w dół) oraz w nadmorskim Biegu Gringo (7 km po plaży). W rankingu całego cyklu, w którym znajduje się ponad tysiąc biegaczy, Artur zajmuje szóste miejsce. Finał odbędzie się w listopadzie.

Challenge w Chorwacji i w Polsce

We wrześniu zespół pojechał do słonecznej Chorwacji i w dwóch duetach wystartował w zawodach KI Challenge. Na wyspie Krk łatwo nie było - kajakom wiało w dzioby, nocą było zimno, a konkurenci nie odpuszczali. Na mecie jako pierwsi pojawili się Słoweńcy, a nasi panowie (Piotrkowie Dymus i Hercog) po ponad 26 godzinach rajdu zajęli miejsce trzecie. Kasia z Remikiem Nowakiem skończyli zawody na szóstym miejscu w kategorii generalnej. Mimo względnie krótkiego dystansu to nie był ani łatwy, ani szybki rajd, a Chorwacja pokazała, że sielankowe krajobrazy potrafią zmęczyć.

Drugi challenge – Multi Sport, był już w kraju, na granicy z Czechami w Górach Stołowych dwa tygodnie temu. Tam Piotrek zwany Dymkiem startował z Kasią w kategorii miksów. Mimo deszczowej i mglistej aury wszystkim się podobało - różnice na mecie były minimalne, a czasy lepsze niż przewidzieli organizatorzy. Po niemal siedmiu godzinach rywalizacji, dwóch etapach MTB, pływaniu, rolkach i finałowym biegu między Błędnymi Skałami i Szczelińcem, nasz mix zajął drugie miejsce.

Speleo Salomon Advenure Racing Team
speleoteam.pl Speleo Salomon Advenure Racing Team - podsumowanie jesieni
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com