facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-18
 

Spacerując brzegiem Gangesu

Podobno, aby zobaczyć orientalne Indie, należy się spieszyć, bo wkrótce trzeba będzie szukać dalekich zakątków, które jako jedne z nielicznych pozostaną nietknięte. Jeszcze dwadzieścia lat temu był tylko kurz, zero betonu, a teraz cywilizacja wkracza z ogromną szybkością do tego kraju.
Katarzyna Lewińska i Sebastian Klepacz wspólnie przemierzyli tysiące kilometrów przez subkontynent w poszukiwaniu cieni i blasków Indii. Podróżowali tam, gdzie nie docierają grupy turystów. Zasmakowali jazdy indyjskimi pociągami, autobusami i na motorze. Obserwowali napotkanych ludzi i ich ciekawe zachowania. Wieczorami spacerowali ulicami miast szukając ich najciemniejszej strony.

Każde z nich odkryło i opisało swoje Indie. W trakcie slajdowiska oprócz zdjęć z podróży zaprezentują swoją debiutancką książkę pt.: „Spacerując brzegiem Gangesu”.

Zapraszamy na opowieści z drogi i nocne, mrożące krew w żyłach spotkanie z Aghori. Kolorowe tańce na indyjskim weselu, dziecięcą frajdę z zabawy podczas święta Holi oraz wspólne pakowanie liści herbaty gdzieś w okolicy Munnaru. Na tle orientalnego kraju pełnego egzotycznych smaków, pokażemy wam rzeczywistość hałaśliwych, natrętnych i ciągle wykłócających się Indusów.


O autorach:

Katarzyna Lewińska – absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Łódzkiego. Jej pasją jest pisanie, czym zajmuje się w wolnych chwilach. Podróż do Indii stała się inspiracją do wspólnego napisania książki podróżniczej.

Sebastian Klepacz – backpacker, niepoprawny optymista i wieczny marzyciel. W trakcie samotnej  niespełna rocznej podróży po Azji południowo-wschodniej wpadł na pomysł, aby napisać wspomnienia z owej podróży.

http://brzegiemgangesu.pl
http://www.facebook.com/SpacerujacBrzegiemGangesu?ref=hl

Po prelekcji, o godzinie 20:00 zapraszamy na kolację z naszymi Gośćmi w indyjskich klimatach, przy indyjskiej muzyce.
Indyjskich opowiadań ciąg dalszy.
Serwujemy przysmaki kuchni indyjskiej:
samosy, cieciorka w tamaryndowym sosie, indyjska herbata  - 20zł/os.
Zainteresowane osoby prosimy o wykupienie biletów oraz rezerwację telefoniczną.


19.12.2012 godz. 18.30.
Wstęp: 5 zł/dorośli
Dzieci i młodzież szkolna – wstęp gratis!

Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek”
ul. Bieleckiego 8, 38-480 Rymanów

tel. 13 43 567 33, 603 364 444, 609 729 629
e-mail: rymanow@jas-wedrowniczek.pl www.jas-wedrowniczek.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com