facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-09-10
 

Sony VAIO Joy Ride Open w Zakopanem!

Nocny zjazd rowerowy Diamondback Downhill, Puchar Skrzata i Maxxis Kids Bike Challange dla najmłodszych czy podniebne zmagania snowboardzistów i narciarzy podczas FlyBag Winter Session – 21 września będziemy świadkiem ekstremalnego przejścia lata w zimę, którego dopełnieniem będzie  afterparty z cyklu Sizeer Music On Tour.

Już po raz siódmy końcówka września przyciągnie na stok Harenda w Zakopanem miłośników ekstremalnych wrażeń, którzy będą świętować oficjalne zakończenie sezonu rowerowego i nadchodzące rozpoczęcie zimowego. Tegoroczna edycja zawodów zdecydowanie będzie niezwykłym wydarzeniem sportowym, a to za sprawą dyscyplin jakie zostaną rozegrane:

 


Diamondback Night Downhill – jedyny w Polsce nocny zjazd rowerowy to wizytówka ostatniej edycji Joy’a. Latarki, halogeny i zmysł widzenia w ciemności z pewnością  przydadzą się podczas szybkiego zjazdu w ciemnym lesie czy wysokich skoków. Specjalnie na potrzeby imprezy kultowa trasa downhillowa na Harendzie zostanie wzbogacona między innymi o takie elementy jak pokaźny wallride. Riderzy i riderki, którzy osiągną najlepsze wyniki w swoich kategoriach zostaną nagrodzeni pokaźnymi pakietami nagród od Sony VAIO, Sizeer, New Era, Diamondback, Dakine, Kali, Karcher i Infonarty!


Polish 4XOpen Dual Slalom - Po raz pierwszy w historii Harendy pojawi się tor do Dual Slalomu. W ramach cyklu zawodów 4XOPEN zawodnicy i zawodniczki będą się ścigać równolegle na torze, którego wygląd ciągle pozostaje tajemnicą.


Maxxis Kids Bike Challenge – Podobnie jak w roku ubiegłym na Sony VAIO Joy Ride Open pojawią się najmłodsi rowerzyści, którzy będą walczyć o czas na prostej i krótkiej trasie przygotowanej na dolnej części stoku. Kask, zwykły rower górski i wielkie serce do walki – to jedyne elementy jakie są potrzebne aby wystartować w odpowiednej kategorii podczas KBC:


- do 4 lat (ur. do 2009 r.) – podział na grupy według płci
- od 5 do 7 lat (ur. 2008 – 2006 r) – podział na grupy według płci
- od 8 do 10 lat (ur. 2005 – 2003 r.) – podział na grupy według płci
- od 11 do 12 lat (ur. 2002 – 2001 r.) – podział na grupy według płci

Frowerpower Puchar Skrzata – mali rowerzyści, którzy szukają mocniejszych doznań znajdą je podczas kolejnej edycji Pucharu Skrzata, który będzie rozgrywany na Harendzie po raz pierwszy. Na downhillowej trasie wypełnionej ostrymi zakrętami i niewielkimi skoczniami wystartują dzieciaki w kategoriach:
- dziewczynki roczniki 1999 i młodsze
- chłopcy roczniki 2006 i młodsi
- chłopcy roczniki 2005-2002
- chłopcy roczniki 2001-1999

Fly Bag Winter Session – w ubiegłym roku narciarze i snowboardzisci rywalizowali na 6 metrowej rurce. W tym roku zamiast żelastwa pojawi się skocznia! Po raz pierwszy w Polsce pod koniec lata część stoku Harenda przykryje masa śniegu. Dzięki niemu snowboardziści i narciarze będą rozpędzać się na pokaźną skocznie aby wykonać powietrzne ewolucje i wylądować na gigantycznej poduszce pneumatycznej. Dodatkowo obok śnieżnego najazdu powstanie najazd dla rowerzystów, którzy również zaprezentują podniebne ewolucje. Całość zawodów zostanie rozegrana w formie best tricku.


Podczas Sony VAIO Joy Ride Open nie zabraknie relaksacyjnej jazdy na rowerze. Dla wszystkich tych, którzy cenią przede wszystkim ładne widoki i odkrywanie nieznanych dotychczas tras. Rowerowepodhale.eu zorganizuje darmową wycieczkę dookoła Zakopanego.

 

 


Kiedy światła latarek zgasną, a nagrody zostaną rozdane przyjdzie czas na celebrację emocjonującego dnia podczas afterparty z cyklu Sizeer Music On Tour. W klubie Dworzec Tatrzański DJ Prescot & & Break Da Funk Soundsystem (DJ Benito i DJ Spike w towarzystwie bębnów Justin’a) zaprezentują uskrzydlający mix gatunkowy łączący funk, breaks, mash up z domieszką rock, disco i hiphop. Tradycyjnie jak to podczas każdej imprezy z cyklu Sizeer Music On Tour bywa, świętowanie będzie trwało do póki słońce nie pojawi się na horyzoncie :-).


Zapisać można się już teraz na stronie extremeseries.pl, a wszystkie aktualne informacje znajdują się na stronie wydarzenia facebook


IMPREZE WSPIERAJĄ:
Sponsor tytularny: Sony VAIO
Sponsorzy główni: Sizeer, JoyRide
Sponsorzy: Diamondback, Maxxis, NewEra, Evenemento, Dakine, Kali, Karcher, Info-narty.pl
Współorganizatorzy: Broken Music, stok Harenda, miasto Zakopane
Patroni Medialni: Onet, Extreme Sport Channel, Multikino, Bikeboard, Tygodnik Podhalański, magazyn Kaczor Donald, Si Magazyn, Radio Eska, Dh-Zone, Szok.it, MTB.pl, Freestyle.pl, Aktywni.pl, Podhale 24, Giga sport, Empik Travel, Empik Foto, Traseo.pl, Muno.pl, Snowtown.pl, Skigo.pl, Malopolskaonline.pl, Goryonline.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com