facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-05-28
 

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013 zakończone!

Ponad piętnaście tysięcy osób w tym ośmiuset zawodników przez trzy dni oraz dwie noce celebrowało synergie rowerów i muzyki podczas festiwalu Sony VAIO Joy Ride Fest, który właśnie zakończył się w Kluszkowcach.
Wulkaniczna Góra Wdżar w Kluszkowcach znana jest ze swoich anomalii pogodowych – żadna prognoza pogody nie jest w stanie przewidzieć, co góra zafunduje zwiedzającym. Podczas piątkowych i sobotnich zawodów rowerowych góra nie była skora do współpracy. Delikatny deszcz, temperatura od 8 do 16 stopni przywitała rowerzystów w Kluszkowcach.


Piątek upłynął pod znakiem treningów. Zawodnicy testowali przygotowane przez organizatorów trasy, a widzowie oprócz podziwiania szalonych zjazdów zwiedzali ponad 25 stoisk na targach sportowych. Niestety ze względu na zbyt mokrą trasę zawody NS Bikes Slopestyle, które miały być główną atrakcją piątkowego popołudnia zostały przeniesione na sobotę. Wieczorem, kiedy ucichły dźwięki rowerowych zębatek z głośników sceny Sizeer Music On Tour wypłynęły nuty poruszające tłumy. Na dobry początek wystąpili WildStylerZ i B.A.K.U. Po 22 wkroczył Ras Luta, który w reagge stylu zaczarował tłum. Po chill-outowej godzinie wkroczył O.S.T.R. z HADES’em. Przywitani gromkimi brawami przez ponad godzinę udowadniali, że dzięki współpracy można osiągnąć szczyty. Wykonali piosenki z najnowszego wspólnego projektu HAOS. Po północy nastąpiła diametralna zmiana klimatu i na scenę wkroczyli Cool Kids Of Death.

Sobota ponownie przywitała zawodników delikatną mżawką. Na szczęście rowerzyści nie przejęli się złymi warunkami i punktualnie stawili się na linie startów w swoich dyscyplinach.  Przez cały dzień trwała walka na trasach Diamondback Downhill, Ns Bikes Pumptrack, Kellys Cyklokarpaty Maraton. Rywalizacja była na najwyższym poziomie, ponieważ oprócz tytułu mistrza zawodnicy otrzymywali nagrody od Maxxis, NS Bikes, Diamondback, Info-narty, New Era i Sony VAIO. Niestety NS Bikes Slopestyle ponownie musiał być przełożony. Żeby zaspokoić żądze tłumu o 18:30 ruszyły zawody na najlepszy trik wykonywany ze skoczni na wielką poduchę pneumatyczną czyli Fly Bag Jump Jam by Dartmoor. Konkurencje wygrał Adrian Tell z Norwegii wykonując trik „cashroll” w trzech konfiguracjach. Po zakończonych zawodach wszyscy zawodnicy oblegali stanowisko firmy Karcher gdzie każdy mógł umyć swój rower – co po niektórzy myli również siebie. Podobnie jak w piątek, dzień zakończył się koncertami na scenie muzycznej Sizeer Music On Tour gdzie zgromadziło się tysiące fanów dobrej muzyki. Zagrał ParExcellence, Junior Stress oraz Gorillaz Sound System. Muzyczny show zakończył swoim występem legendarny Calix and Teebee występując z SP:MC.

W niedzielę góra Wdżar zlitowała się nad rowerzystami. Dzięki odpowiedniej pogodzie na reszcie zostały przeprowadzone epickie zawody NS Bikes Slopestyle. Czołówka  zawodników z całego świata zmierzyła się na torze pełnym skoczni i kładek. Salta w tył, obroty o trzysta sześćdziesiąt stopni i loty po kilka metrów. Wszyscy zawodnicy dawali z siebie wszystko jednak jak to zawsze bywa – zwycięzca może być tylko jeden. Wygrał lider klasyfikacji FMB – Sam Pilgrim wykonując takie triki jak Superman Backflip czy stylowe obroty o 360 stopni. Konkurs na najlepszy skok trasy Ns Bikes Slopestyle wygrał Adrian Tell wykonując kosmiczny no hander frontflip. Mówiąc o slopestylu grzechem byłoby nie opisanie wyczynu Jakuba Adamowskiego, który prawdopodobnie jako pierwszy w Polsce wykonał trik znany z FMX o nazwie Cordova Backflip!

Kiedy zawodnicy wykonywali podniebne akrobacje, reszta walczyła w konkurencjach AZS MTB CUP XC, Koxx Fighters Trial, New Era Dual Slalom. Festiwal przeszedł do historii wraz z finiszem ostatnich zawodników JoyRide EMTB Enduro. W ramach fotograficznego podsumowania ostatnich trzech dni jutro na profilu fejsbukowym JoyRide startuje konkurs „Cyknij festiwal z Sony”.

Sony VAIO Joy Ride Fest to druga impreza z cyklu Sony VAIO Extreme Series, która w ciągu roku zrzesza różne zawody ze świata sportów ekstremalnych. Następne najbliższe zmagania rowerowe odbędą się już 6 lipca w Wierchomli! Szczegóły na www.extremeseries.pl 

WYNIKI:

KELLYS CYKLOKARPATY MARATON

HOBBY
1. Piotr Biernawski 1:16:29
2. Przemysław Pyrek
3. Piotr Huzior

MEGA
1. Zbigniew Krzesiński 03:04:45
2. Krzysiek Łopata
3. Piotr Groń

GIGA
1. Arkadiusz Krzesiński
2. Maciej Chachura
3. Beniamin Demkowski

DIAMONDBACK DOWNHILL

KADET
1. Jarosław Szybryt 01:57:41
2. Łukasz Kozioł
3. Bartek Pawlikowski

HOBBY JUNIOR
1. Tomasz Tlałka 01:50:65
2. Damina Staśko
3. Kuba Mleczek

KOBIETY
1. Anka Domagała 04:27:78
2. Natalia Budner
3. Martyna Mierzwa

MASTERS 1
1. Radek Dudek 01:57:32
2. Michał Osak
3. Rafał Sobiesiak

MASTERS 2
1. Rafał Wiszniewski 02:00:76
2. Szymon Kobyliński
3. Krzysiek Gargas

HOBBY HARDTAIL
1. Mateusz Smętek 01:52:33
2. Piotrek Zając
3. Tomasz Michałka

HOBBY FULL
1. Dariusz Kutek 01:44:43
2. Stanisław Kruk
3. Marcin Motyka

PRO
1. Artur Hryszko 01:40:03
2. Maciek Hajnor
3. Sam Johnson

FLY BAG JUMP JAM BY DARTMOOR
1. Adrian Tell (norwegia), cashroll no hand, cashroll, opposite cashroll
2. Bartosz Pałka (Tychy) – double backflip
3. Gerard Plata (Hiszpania) – backflip double tailwhip

NS BIKES PUMPTRACK
1. Robert Kulesza
2. Sam Pilgrim
3. Gustaw Dądela

KOXX FIGHTERS TRIAL

ELITA
1. Karol Serwin
2. Rafał Klimorowski
3. Paweł Reczek

SENIOR
1. Jacek Jarząbek
2. Tomasz Hotman
3. Piotr Reczek

JUNIOR
1. Wiktor Koczur
2. Wojtek Pałasz

KADER/AMATOR
1. Piotr Leja
2. Szymon Futro

NS BIKES SLOPESTYLE
1. Sam Pilgrim
2. Deryl Brown
3. Adrian Tell

IMPREZĘ WSPIERAJĄ:
Sponsor tytularny: Sony VAIO
Sponsorzy główni: Sizeer, JoyRide
Sponsorzy: Ns Bikes, Diamondback, Maxxis, NewEra, Evenemento, Info-narty.pl, Karcher      
Współorganizatorzy: Broken Music, Concept Music Art, CzorsztynSki, DirtItMore, Cyklokarpaty, Emtb.pl, Polish4XOpen, AZS Mtb Cup, Koxx Fighters
Patroni Medialni: Onet, Extreme Sport Channel, Multikino, Bikeboard, Tygodnik Podhalański, Eska TV, Aktivist, Vice, Si Magazyn, Radio Eska, Orange, Dh-Zone, Szok.it, MTB.pl, Student News, Podhale 24, Malopolska Online, Freestyle.pl, Aktywni.pl, Góry Online

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com