facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Sonnie Trotter - nowy trudny trad

31-letni Kanadyjczyk może poszczycić się listą przejść na najtrudniejszych tradach nieomal na całym świecie. Tym razem wyznaczył nową linię w rodzinnym Squamish...
Piękny, a zarazem desperacko trudny przewieszony filar doczekał się wreszcie prowadzenia. Batalia nie była łatwa, a do tego jeszcze nie mniej desperackie poszukiwania chętnych do przyasekurowania...

"Poprowadziłem mój projekt, z którego jestem bardzo zadowolony. Przewieszony filar. Jest to tego typu formacja, że kiedy patrzysz na nią, ŻYCZYSZ sobie, żeby były tam jakiekolwiek chwyty. Ta akurat miała, ale nie za wiele. Próbowałem linii ostatniej wiosny i odkryłem drobne krawądki, które pozwalały połączyć wszystko w całość... Sądzę, że pasaż to 5.11, przechodzące przez V10/11 do 5.12b. Jest to prostowanie startu do Big Daddy Overhang, więc nazwałem linię Sugar Daddy i sugeruję wycenę dla całości 5.14 (8b+), ponieważ jest dość bulderowy w charakterze. Wspinacze z dobra wytrzymałką mogą odczuć drogę jako trudniejszą, a bulderowcy raczej jako łatwą." - opisuje na swoim blogu Kanadyjczyk.

Sonnie zachęca też do powtórzeń: To świetne małe wyzwanie, niesamowite ruchy. Mam nadzieję, że będzie to powtórzone wkrótce. Linia jest naprawdę piękna!Sonnie Trotter na Sugar Daddy (fot. arch. Sonnie Trotter)


Na tym jednak nie koniec - po uporaniu się z własnym projektem, Kanadyjczyk wybrał się do Kalifornii, aby co nieco zasiekać w granitach Joshua Tree. Na pierwszy ogień poszło pierwsze powtórzenie Stingray - trudna, stroma rysa na "chude palce".

Przed tripem opisywał pasaż: "Próbowałem już tego w lutym. Jest to naprawdę niezwykła linia, mocno palczasta, stroma i pochylona. Przeflaszowałem kluczowe trudności na wędkę i moje odczucia trudności były w okolicach 5.13. Spodziewałem się zasiekać drogę w dzień lub dwa. Niemniej, NA NIESZCZĘŚCIE, podczas mojej drugiej próby, urwałem najbardziej kluczowy stopień i teraz jest to naprawdę trudne, prawdopodobnie solidne 5.13d (8b)."

Zaraz po przejściu dodał: "Prawdopodobnie to druga najtrudniejsza rysa, jaką kiedykolwiek zrobiłem. Jestem bardzo zadowolony. Jest to tak piękna i mocna linia".Sonnie patentuje na wędkę - Stingray (fot. arch. Sonnie Trotter)


Dla formalności warto przypomnieć listę dotychczasowych przejść Trottera:
  • Superman (5.14c, pierwsze przejście, 2002) -  czyli kombinacja Cheakamus Canyon`s Pulse (5.14a), Captain America (5.14b) i Gom Jabbar (5.13b), kontynuowana następnie przez crux na Patience (5.14a),
  • Forever Expired (5.14d, pierwsze przejście, 2004) - najtrudniejsza linia w Ontario w owym czasie,
  • East Face of Monkey Face (5.13d R, pierwsze przejście ground-up, 2004),
  • Cobra Crack (5.14, pierwsze przejście, 2006) - uważana za najtrudniejszą rysę świata,
  • Rhapsody (5.14b/c R, pierwsze powtórzenie 2008) - pierwsza na świecie E11,
  • Necessary Evil (5.14c),
  • Just Do It (5.14c),
  • The Path (5.14a) - w stylu trad.

(tm)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com