facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-14
 

Solo Khumbu 2010 rozpoczęta

10 października 2010 wyruszyła wyprawa wspinaczkowa do Nepalu, w rejon Solo Khumbu.
Wyprawa organizowana jest przez członków Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego, Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu oraz Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego w Warszawie. Celem jest poprowadzenie nowej drogi wspinaczkowej w szeroko pojętych okolicach sławnej północnej ściany szczytu Kongde Ri (6187m n.p.m.).

Północne ściany piętrzące się w tej okolicy na wysokość około 1500 m dotychczas nie gościły wielu polskich zespołów, choć były one obiektem zainteresowań m.in. wrocławskiego himalaisty Bogdana Stefki – właśnie on zainspirował nas do tego przedsięwzięcia. Powrót planowany jest na połowę listopada.

Informacje o zespole:

Krzysztof Sadlej - Uniwersytecki Klub Alpinistyczny w Warszawie
Wspina się od 10 lat. Przeszedł m.in. Filar Walkera na Grandes Jorasses i drogę Ginat na Les Droites w zimie. Zdobywca Piku Lenina (7134 m n.p.m) oraz najwyższego szczytu peruwiańskiej Kordyliery, Huascaran (6768 m n.p.m), na który wszedł samotnie w niezwykle krótkim czasie. Aktywny ski-alpinista, prekursor tego sportu w Polsce. Maratończyk i uczestnik rajdów typu adventure-racing.

Marcin Woźniak - Klub Wysokogórski w Poznaniu
Jeden z najaktywniejszych letnich i zimowych alpinistów w Wielkopolsce: wejście na Chan Tengri (6995 m n.p.m.) od północy, pierwsze polskie przejście drogi Colton-Brooks na pn. ścianie Les Droites, liczne wspinaczki w Alpach, na Kaukazie i w Tatrach o długości ponad pięćset metrów każda, m.in. pn. ściana Grandes Jorasses zimą drogą przez Całun. Wcześniej jako wioślarz zdobył kilka medali na Mistrzostwach Polski.

Rafał Zając czyli „Waldorf” - Wrocławski Klub Wysokogórski
Obecnie jeden z najaktywniejszych wspinaczy zimowych na Dolnym Śląsku. Najważniejsze wspinaczki: pierwsze polskie przejście diretissimy pd. ściany Caraz I (6025 m) w Andach Peruwiańskich. Pierwsze polskie przejście drogi Colton-Brooks na pn. ścianie Les Droites. Dwie nowe drogi poprowadzone w stylu alpejskim w trudno dostępnym łańcuchu górskim Zachodni Kokszał-Tau w Kirgizji.

Bieżące informacje o wyprawie na stronie Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego:
Wrocławski Klub Wysokogórski

Wyprawę wspiera HiMountain.
 Sponsorzy i patroni
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-14
GÓRY
 

Poszukiwania

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-09
GÓRY
 

Tam, gdzie nie zaglądają kruki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-07
GÓRY
 

HIS – czeska alternatywa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2023-02-23
GÓRY
 

Wipptal na poprawę humoru

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com