facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Soczysty Sprint - nowa realizacja Łukasza Dudka

Łukasz Dudek skoncentrował się ostatnio na Suchym Połciu, gdzie odhaczył projekt Waldka Podhajnego. Soczysty Sprint otrzymał propozycję wyceny VI.6+.
Soczysty Sprint według autora:

Całość tak, jak reszta projektów, które poprowadziłem, to perełka naszego wapienia. Warto zwrócić uwagę, że zmienił się w ostatnich latach charakter otwieranych linii. Jeszcze kilka lat temu wyszukiwano pionowych wapiennych gładzi bez chwytów i stopni.Łukasz Dudek. Fot. Jacek Matuszek

Natomiast obecnie trend się odwrócił i realizowane są, przynajmniej w moim przypadku, drogi przewieszone po względnie dobrych chwytach, gdzie trudnością nie jest przytrzymanie się chwytu, ale sam ruch z niego. Stały się z pewnością bardziej ściankowe, co powinno się wiązać wraz z ich wzrostem zainteresowania. Wszak większość woli zgiąć przyjemnie rączkę z dobrej klamki niż piąć łuki na dwójkach czy fakerach na śliskich stopniach. "Soczysty sprint" z pewnością nawiązuje do tego trendu.

Na Jurze Północnej Łukasz odhaczył jeszcze takie drogi jak Skazani na Szaszłyk VI.7, Fałszywa Skromność VI.6+/7, Chuck VI.6+.

Źródło: climb.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-08-16
WSPINACZKA SPORTOWA
 

MŚ Hachioji: Adam Ondra i Janja Garnbret ze złotem w prowadzeniu!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-07-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

PŚ Chamonix: Chaehyun Seo i Adam Ondra triumfują w cieniu Mont Blanc

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com