facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Słowacy w Patagonii

Wyjątkowo aktywny słowacki zespół Ondrej Húserka - Maroš Červienka, o którego dokonaniach informowaliśmy już niejeden raz, tym razem wyjechał aż do Patagonii, w rejon Cerro Torre. Ich celem w trakcie pobytu, jak donoszą, nie było wytyczenie gdzieś nowej drogi, ale przede wszystkim skalne wspinanie w rysach.

Zespół na szczycie Aguja Saint-Exupery; fot. james.skByli tam w terminie 16 stycznia – 5 marca. Podczas pierwszych trzech tygodni mieli wielkie szczęście do pogody. Dzięki niemu (i swoim wspaniałym możliwościom) udało się im przejść aż pięć świetnych dróg skalnych. Przedstawiamy tu ich dokonania z tego okresu:

 

18.01.: El Mocho - Voie des Benitiérs 7b+ (400 m);
20.01.: Aguja Saint Exupery - Chiaro di Luna 6b+ (800 m);
28.01.: Aguja Mermoz - Pilar Rojo 7a+ (700 m);
30.01.: Aguja Guillaumet - Comesana-Fonrouge 6b+ (400 m);
06.02.: Aguja Desmochada - Golden Eagle 7a+ (700 m).Piękna rysa 7b na Aguja Mermoz; fot. james.sk Następnie nadszedł „patagoński standard pogodowy“ – czyli dwutygodniowy okres silnego wiatru, deszczu i śniegu, który udaremnił realizację dalszych planów. To zmusiło też zespół to do zwrócenia uwagi na cele mikstowe. I tak, w dniach 29 II – 3 III powalczyli w trudnych warunkach  o zdobycie Cerro Torre. Wybór ich padł na Drogę Ragniego [Ragni Route; M4, 90°]. Niestety - przez burzę i złe warunki śnieżne zmuszeni byli wycofać się 40 m pod wierzchołkiem.


Jak donoszą, była to dla nich obu pierwsza wizyta w Patagonii i wspaniałe doświadczenie.

Zespołowi słowackiemu składamy w tym miejscu serdeczne gratulacje!

 

Warto dodać tu jeszcze, iż o świetnych przejściach (tatrzańskich) tego zespołu, przekazywaliśmy wiadomości już niejednokrotnie. Choćby o nowej drodze w Tatrach o trudnościach VII+/VIII-, wytyczonej w stylu OS - tutaj, czy innej nowej drodze w Tatrach (o takich samych trudn., wytyczonej w takim samym stylu) – tutaj, czy też o świetnych przejściach na „naszym“ Mnichu – tutaj.
źródło: james.sk

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
adamniemalysz
Cytując: "Warto dodać tu jeszcze, iż o świetnych przejściach (tatrzańskich) tego zespołu, przekazywaliśmy wiadomości już niejednokrotnie", zauważam iż zdanie powyższe jest nieprawdziwe - dwa przykłady z niego dotyczą Katki Huserkovej, która nie jest mężczyzną, ani Ondrejem.

Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-01
FOTO-VIDEO
 

Piotr Schab na Papichulo 9a+

Komentuj 0
Piotr Michalski
 
2016-06-21
GÓRY
 

Nowa droga na Osterwie

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-06-10
FOTO-VIDEO
 

Free solo w Irlandii

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com