facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Słowackie 8b+ dla Grześka Sowy

Grzesiek Sowa to postać nietuzinkowa. Podczas swojej, trwającej już ponad 20 lat kariery wspinaczkowej, odwiedził niezliczone rejony na całym świecie i pokonał tysiące dróg i bulderów. 

Grzesiek Sowa w akcji (fot. Adam Kokot)

 

Pomimo trapiących go poważnych kontuzji oraz tego, że w tym roku osiągnął sędziwy wiek 40 wiosen, nadal z tym samym zapałem atakuje trudne projekty i po każdej kontuzji wraca szybko do pełni formy. Jak możecie się domyśleć po tylu latach wspinania Zakopiańczyk ma już niewiele projektów w szeroko rozumianej okolicy. Dlatego też w ostatnich sezonach przeniósł ciężar zainteresowań za naszą południową granicę. Liczne wizyty w Demanovskiej Dolinie oraz rejonie Vernar zaowocowały przejściem kilkunastu wymagających linii. Ostatnim podbojem Grześka jest droga Gruffalo o robiących wrażenie trudnościach 8b+.

 

Grzesiek jest również autorem kilku nowości z zakresu 8a+/8b w tym mało popularnym i do niedawna objętym zakazem wspinania rejonie.

 

Przypomnijmy, że najtrudniejszymi realizacjami Grześka są trzy 8c, które pokonał właśnie w Demanovskiej Dolinie oraz autorska kombinacja na Jarońcu Come out and play VI.6+/7.

 

źródło: 8a.nu

Weronika Biernacka
 
2019-01-21
WSPINACZKA SPORTOWA
 

"La Fabelita" 8c dla Niki Potapovej

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2019-01-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

11-letni Max Bertone idzie w ślady siostry - 13x 7C-8A+ w Rocklands!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2019-01-07
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kolejne zdobycze 13-letniej Oriane Bertone w Rocklands - 2x8A i 8A+!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com