facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

SLIM LINE/DEUTER

Seria plecaków Deutera SL (SlimLine) zaprojektowana specjalnie dla kobiet.


Plecaki Deuter przeznaczone dla kobiet posiadają oznaczenie SL (SlimLine) i charakteryzują się: węższym względem siebie ułożeniem pasów nośnych, krótszym systemem nośnym, węższymi i krótszymi pasami nośnymi. W 2006 r. w pasach biodrowych modeli SL, dodatkowo w miejscach styczności z kośćmi biodrowymi wszyto trójkątne kliny – odpowiadające za lepsze dopasowanie pasa do kształtu bioder kobiecych oraz większy komfort noszenia. Damskie pasy biodrowe dodatkowo charakteryzują się większym kątem pochylenia w górę niż męskie, wynika to z różnic anatomicznej budowy kobiet i mężczyzn.Seria plecaków Aircontact PRO to pakiet bonusów dla poszukujących wygody i funkcjonalności przy mocno obciążonym plecaku. Nowa konstrukcja systemu nośnego i pasa biodrowego pozwala na swobodny i przyjemny marsz. Występujący w plecakach Aircontact PRO - System Vari Flex (w pasie biodrowym) to absolutny komfort przy noszeniu ciężkiego ładunku nie tylko wtedy, gdy trudność sprawia długość marszu, ale przede wszystkim wtedy, gdy pomimo zmęczenia szlak wymaga od nas precyzji i równowagi na wąskich i stromych przejściach. Vari Flex zapewnia stabilność ale i elastyczność - wówczas ciężar, który znajduje się na naszych plecach łatwiej niż dotychczas współpracuje z balansem ciała.  Konstrukcja Vari Flex została stworzona w taki sposób by elastyczność nie stanowiła zagrożenia w trudnym terenie i by balans nie był zagrożeniem, a pomocą w marszu. Całość systemu nośnego wypełniono pianką Aircontact, pokrytą delikatną i odprowadzającą wilgoć tkaniną MeshTex.
Plecak posiada płynną regulację długości systemu nośnego. Funkcjonalne detale tego modelu to m.in. odpinana klapa z szelkami, która może służyć jako podręczny plecak, dostęp do bagażu przez komin i od frontu plecaka, duża ilość kieszeni, troki mocujące odzież wew. plecaka.

Szczegółowy opis systemu nośnego znajduje się na dole strony.

Wyposażenie:
· pokrowiec p/deszczowy
· dwie komory oddzielone suwakiem
· odpinana klapa-plecak z szelkami
· wew. kieszeń na mokrą odzież
· kompatybilny system H2O (max. 2x3L)
· dostęp do ładunku przez komin i od frontu plecaka
· wewnątrz paski do mocowania odzieży
· boczne kieszenie kompresyjne ( 2x5L)
· kieszonka w pasie biodrowym
· regulacja boczna pasa biodrowego
· system zapięcia pasa biodrowego poprzez ściągnięcie troków z przodu plecaka
· pas piersiowy
· kieszeń zewnętrzna w klapie zapinana na suwak
· dwie kieszenie wewnętrzne w klapie zapinane na suwak
· wgięcie na głowę w części górnej plecaka
· instrukcja SOS


Odpinana klapa


Rozpięcie z przodu plecakaSystem nośny: Deuter Aircontact Pro + Vari Flex

Pojemność: 65+15L (komin) + 10L (kieszenie kompresyjne)

Waga: 3050 g

Wymiary:
Wysokość: 86 cm
Szerokość: 38 cm
Głębokość: 28 cm
Materiał: Ballistic/Hexlite 210/Duratex
Przeznaczenie: Turystyka górska, Podróże

Aircontact Pro + Vari Flex System
System nośny Aircontact Pro Vari Flex składa się z aluminiowych szyn ułożonych w kształcie litery V (o pustym profilu w środku, dodatkowo wygiętych w części lędĽwiowej), dwóch prętów z włókna węglowego umieszczonych w części dolnej plecaka oraz elastycznego pasa biodrowego. Taka konstrukcja pozwala bardziej symetrycznie przenosić ciężar na pas biodrowy.
Pas biodrowy z Vari Flex jest ruchomy przez co suwerennie dopasowuje się do ruchu ciała, a ciężar równolegle przenosi się na biodra i dodatkowo oszczędza siły przez możliwość swobodnego poruszania niezależnie od siebie części górnej i dolnej plecaka. Pas współpracuje z całym ciałem podczas marszu. Dwie krótkie szyny z włókna węglowego i troki ściągające przy pasie biodrowym umożliwiają bardzo dokładną kontrolę rozdzielenia ciężaru. System VF i aluminiowe szyny tworzą łącznie centralny punkt systemu nośnego, odpowiadający za właściwą stabilizację, odpowiednie przenoszenie i idealną kontrolę ciężaru przy jednoczesnym zachowaniu kontrolowanej elastyczności systemu. Troki ściągające przy pasach nośnych pozwalają na odp. pionizację pasów nośnych plecaka. Anatomicznie uformowane pasy nośne pokryte tkaniną 3D Air Mesh dzięki specjalnej podwójnej budowie pianki nie zmieniają swojego kształtu nawet pod dużym i długotrwałym naciskiem. Pas biodrowy usztywniony (wzmocniony płytą PE) doskonale obejmuje biodra (eliptyczny kształt), a właściwe dopasowanie poprawia niekonwencjonalne zapięcie pasa poprzez ściągnięcie troków przed sobą. Wypełnienie poduszek systemu nośnego stanowi komorowa pianka Aircontact, której zadaniem jest cyrkulacja powietrza i odprowadzenie wytworzonego gorącego powietrza od ciała. Firma Deuter jako jedna z niewielu firm zastosowała piankę, której struktura jest otwarta – taka budowa zapobiega zatrzymywaniu gorącego powietrza i gromadzeniu się wilgoci. Pianka Aircontact dzięki swojej budowie, dodatkowo pobiera z zewnątrz chłodniejsze powietrze, pomagające schłodzić rozgrzane plecy jednocześnie wypierając wytworzone przez ciało powietrze gorące. Przeprowadzone testy dowiodły, iż system nośny z wykorzystaniem pianki Aircontact powoduje redukcję potliwości o 15%.
Plecaki przeznaczone dla kobiet posiadają oznaczenie SL (SlimLine) i charakteryzują się: węższym względem siebie ułożeniem pasów nośnych, krótszym systemem nośnym, węższymi i krótszymi pasami nośnymi. W 2006r. w pasach biodrowych modeli SL, dodatkowo w miejscach styczności z kośćmi biodrowymi wszyto trójkątne kliny – odpowiadające za lepsze dopasowanie pasa do kształtu bioder kobiecych oraz większy komfort noszenia. Damskie pasy biodrowe dodatkowo charakteryzują się większym kątem pochylenia w górę niż męskie, wynika to z różnic anatomicznej budowy kobiet i mężczyzn.


System nośny PROKolory: storm-anthracite

Cena: 919 zł

Wyłączny dystrybutor:  www.bakosport.pl

(kg)Deuter
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2020-07-21
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Bluza trekkingowa Maxtrail Long Sleeve Midlayer / Columbia

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-18
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Materac Etherlight XT / Sea To Summit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-17
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Plecak PROLIGHTER 30 / Millet

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-16
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Raki Blade Runner / Cassin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-15
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Buty Island MFS Alpin / Meindl

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com