facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-03-16
 

Skiturowcy z całego świata pokonują rekordowe 2 miliony metrów przewyższenia - DYNAFIT przekazuje 20 953 euro na ochronę śnieżnej pantery

Oto sprawa, dla której warto się spocić: przez dwa weekendy – 29 lutego-01 marca i 7-8 marca 2020 – DYNAFIT już po raz 11. świętował Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery. Wielbiciele skitouringu z 11 krajów ruszyli na trasę, by pokonać jak najwięcej metrów przewyższenia i wesprzeć tym samym działania na rzecz ochrony zagrożonego gatunku będącego jednocześnie od lat symbolem niemieckiego specjalisty w dziedzinie górskich sportów wytrzymałościowych. Po ogromnym sukcesie akcji w poprzednich latach DYNAFIT pragnie z radością poinformać, iż podczas tegorocznej edycji uczestnicy ustanowili nowy rekord pokonując razem 2 095 339 metrów! DYNAFIT zamienił każdy metr na 1 eurocent i całą kwotę – 20 953 euro – przekaże funduszowi Snow Leopard Trust. Tegoroczna darowizna wspomoże ukierunkowane na lokalne społeczności projekty w Mongolii, Indiach, Pakistanie i Kirgistanie. Program ma na celu oferowanie finansowej alternatywy rodzinom żyjącym na obszarach występowania śnieżnej pantery i utrzymującym się z polowań.

Fot. materiały prasowe Dynafit

 

W tym roku do inicjatywy DYNAFIT dołączyło 1416 skiturowców z 11 krajów. Ze względu na trudne warunki śniegowe w wielu rejonach impreza musiała zostać rozłożona na dwa weekendy. 29 lutego na wyznaczone trasy ruszyli skiturowcy z Niemiec, Austrii, Polski, Norwegii, Bułgarii i Stanów Zjednoczonych. Dzień później dołączyli do nich Francuzi i Szwajcarzy, a w następny weekend także Słoweńcy, Grecy i Słowacy. We Włoszech wydarzenie musiało zostać odwołane w związku z epidemią koronawirusa.

 

Chcąc umożliwić udział w imprezie sportowcom nie posiadającym własnego sprzętu, DYNAFIT postarał się, by na miejscu zawsze znajdowały się zestawy testowe do bezpłatnego wypożyczenia. Ponadto pracownicy marki pozostawali cały czas do dyspozycji gości i odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące produktów, technologii czy samej aktywności. Program wydarzeń obfitował w różne atrakcje także dla najmłodszych, a w kilku krajach przeprowadzono towarzyskie zawody.

 

Każdy uczestnik pokonał średnio 1480 metrów przewyższenia. Najlepszy indywidualny wynik już drugi rok z rzędu uzyskał Stephan Hugenschmidt, który dla śnieżnej pantery zapisał na konto akcji niesamowite 7070 metrów! Za ten wybitny rezultat 33-latek ze Szwajcarii otrzymał od DYNAFIT kompletny zestaw sprzętu. W Polsce impreza po raz kolejny odbyła się przy okazji corocznych zawodów Polar Sport Skitour organizowanych na Mosornym Groniu przez fundację „Na Start” im. Basi German. Podczas kilkugodzinnych zmagań 213 zawodników i zawodniczek zebrało 217 260 tysięcy metrów!

 

Fot. Philipp Freund / materiały prasowe Dynafit

 

Dzięki niesłabnącej motywacji skiturowców po dwóch weekendach licznik zatrzymał się na 2 095 339 metrach, co w efekcie oznacza, że konto Snow Leopard Trust zasili kwota 20 953 euro. W tym roku datek wspomoże prowadzone przez organizację programy w Mongolii, Indiach, Pakistanie i Kirgistanie. Działania te mają na celu zapewnienie alternatywnego sposobu zarabiania pieniędzy lokalnym społecznościom żyjącym na terenie występowania śnieżnej pantery i utrzymującym się głównie z polowania również na ten zagrożony gatunek. Wśród realizowanych projektów znajdują się między innymi warsztaty z rękodzieła artystycznego dla kobiet oraz sprzedaż wyrobów rzemieślniczych. Organizacja pragnie także utworzyć program ubezpieczeniowy rekompensujący stratę zwierząt hodowlanych, na które czasem polują pantery oraz wesprzeć pasterzy w chronieniu bydła przed chorobami i atakami wilków czy właśnie irbisów.

 

Fot. Philipp Freund / materiały prasowe Dynafit

 

„Dzień Śnieżnej Pantery to świetny przykład na to, jak sportowa pasja może przysłużyć się szczytnemu celowi. Od wielu lat jesteśmy partnerem Snow Leopard Trust – szanowanej i niezwykle zaangażowanej w sprawę organizacji, z którą wspólnie podejmujemy zrównoważone działania na rzecz jeszcze skuteczniejszej ochrony śnieżnych panter.” – mówił o tegorocznym wydarzeniu Alexander Nehls, Dyrektor Marketingu DYNAFIT.

 

„To niesłychane, jak w ostatnich latach rozrosła się społeczność skiturowa i jak dużą popularnością cieszy się nasza impreza! Liczy się każdy metr przewyższenia, podobnie jak zapał i wigor każdego uczestnika!”


Fot. Philipp Freund / materiały prasowe Dynafit


Snow Leopard Trust z siedzibą w Seattle to organizacja o charakterze non-profit, która od 1981 roku działa na rzecz ochrony śnieżnej pantery. Siedlisko naturalne irbisa zmniejsza się z roku na rok. Według aktualnych danych na ziemi pozostało już tylko około 3500 dziko żyjących przedstawicieli tego gatunku. Jego populacji od wielu lat zagrażają zmiany klimatyczne, nielegalne kłusownictwo i ingerencje w siedlisko. Snow Leopard Trust prowadzi projekty w Chinach, Indiach, Kirgistanie, Mongolii i Pakistanie, finansuje badania i działa na rzecz odbudowy i umacniania habitatu śnieżnej pantery we współpracy z ludnością zamieszkującą górskie tereny jej występowania. Identyfikująca się z tym niezwykłym zwierzęciem marka Dynafit od wielu lat pozostaje partnerem organizacji, obrawszy za cel długofalowe i zrównoważone wspieranie gatunku. Długotrwała współpraca ze Snow Leopard Trust to znacząca część działań CSR, których zakres marka zwiększa z roku na rok.


Źródło: informacja prasowa Oberalp Polska

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com