facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-01-02
 

Skinalp - drugie życie fok Pomoca

Wiosną 2016 roku marka POMOCA, szwajcarski ekspert w produkcji fok, zdecydowała się wesprzeć wyjątkowy projekt stworzony przez dwóch pasjonatów gór z Doliny Aosty. Mario Demicheli i Hervé Domenighini zajmują się produkcją wysokiej jakości pasków i breloków do kluczy wykorzystując przy tym… resztki z produkcji fok narciarskich.

W ten sposób tworzą oni unikalne produkty, a część dochodu z ich sprzedaży przekazują na rzecz działającego w Nepalu sierocińca Sanonani założonego przez włoskiego alpinistę Marco Comandonę i jego żonę Barbarę Luboz. Jako światowy producent fok, POMOCA co roku utylizuje tony odpadów produkcyjnych i w miarę rozwoju firmy

coraz intensywniej poszukiwała możliwości ponownego ich przetwarzania. „Drugim życiem” okazał się właśnie Skinalp.

 

 

Jak działa projekt? POMOCA przekazuje firmie resztki z produkcji w postaci już odpowiednio przyciętych kawałków. Skinalp pokrywa jedynie koszt netto cięcia odpadów i następnie wykorzystuje je przy tworzeniu własnych produktów

w Val d’Aosta. Wszystkie paski i breloki są w 100% wykonywane we Włoszech, łącznie z klamrami, opakowaniem itd.

i sprzedawane wyłącznie przez Skinalp w sklepach na terenie Włoch oraz za pośrednictwem strony internetowej. Sklepy sprzedające produkty Skinalp kupują je po specjalnej cenie i z dobrą marżą. Jako że POMOCA postrzega projekt w wymiarze czysto CSR-owym zrzekła się dochodu ze sprzedaży i nie chce czerpać z niego jakichkolwiek korzyści finansowych.

 

 

„W firmie POMOCA wierzymy, że powinniśmy możliwie jak najbardziej wspierać inicjatywę Skinalp. Jest to unikalna forma recyklingu, dzięki której nie tylko choć odrobinę możemy zadbać o środowisko, ale także wspomóc szczytny cel, jakim jest opieka nad dziećmi w Nepalu dotkniętym w zeszłym roku tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi.

Dlatego też przy każdej okazji będziemy mocno promować projekt, zachęcając również naszych klientów do zakupu akcesoriów Skinalp.” – mówi Piotr Gąsiorowski, POMOCA Sales & Marketing Manager w Polsce.

 

 

Więcej o projekcie:

@skinalpmontblanc

@skinalp

Historia Skinalp: https://www.youtube.com/watch?v=aqb0dlTBKDM

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com