facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

WSPINACZKA SPORTOWA Skały

Piotrek Schab na Thors Hammer 9a+

Jeszcze w sierpniu Piotrek Schab poprowadził ekstremalnie trudną drogę Thor's Hammer wycenioną na 9a+. Linia zlokalizowana jest w „świątyni czystego 9b”, czyli norweskiej jaskini Flatanger. Zobaczcie świetny film zrealizowany przez Wojtka Kozakiewicza.

 
 
 

Co porabia były mistrza świata Kilian Fischhuber?

Zastanawialiście się co porabia człowiek który swojego czasu zdominował Puchar Świata? Kilian Fischhuber stanowczo nie przeszedł na emeryturę.

 
 
 

Storm Giant - najtrudniejsza droga drytoolowa świata

Dwa lata treningów, pracy i przygotowania aby wytyczyć prawdziwe monstrum. 80 metrów ogromnego dachu w jaskini w okolicach miejscowości Fernie w Kolumbii Brytyjskiej, to prawdopodobnie najtrudniejszy ciąg przechwytów pokonany kiedykolwiek z użyciem raków i dziabek. Dołączcie do Gordona McArthura i jego batalii o wytyczenie Storm Giant - prawdopodobnie najtrudniejszej drogi drytoolingowej świata.

 
 
 

Peixe Porco, pierwsza 9a w Portugalii

Portugalia nie należy do zbyt popularnych destynacji wspinaczkowych w Europie. Może szkodzi jej sąsiedztwo ogromnej Hiszpanii? Z pewnością jednak nie brakuje tu skał i trudnych projektów. 

 
 
 

Ekipa Santa Cruz soluje na Majorce

Mocna ekipa z Polski odwiedziła w tym roku mekkę psicobloc czyli Majorkę. Zobaczcie co udało się wciągnąć naszym zawodnikom.

 
 
 

Angy Eiter pierwszą kobietą na 9b

„Jeden z najbardziej pamiętnych dni w moim życiu” - tak Angy Eiter podsumowała dzień w którym rozprawiła się ze swoim najnowszym projektem.

 
 
 

Dai Koyamada vs Adam Ondra na Action Directe 9a

Zastanawialiście się jak różni się styl wspinania światowej czołówki? Zobaczcie jak inny jest styl starego mistrza Kayamady od „młodziaka” Adama Ondry na klasyku wszechczasów Action Directe 9a

 
 
 

Projekt 5 x każda cyfra od 6a do 8c

Po tym jak w zeszłym roku udało mi się zrobić, życiowy wynik przechodząc 8c+ w Rawyl, postanowiłem w tym roku skupić się bardziej na szybkim RP.”

 
 
 

Anak Verhoeven otwiera Sweet Neuf 9a+

Już samo powtórzenie przez kobietę linii 9a+ to absolutny światowy wyczyn. Anak Verhoeven poszła jednak jeden krok dalej.

 
 
 

Margo Hayes pokonała Realization 9a+

Margo Hayes zrobiła to po raz kolejny!!!

 
 
 

Mateusz Haładaj na najtrudniejszej linii w Polsce – VI.8+

Mateusz Haładaj wyrównał porachunki z najtrudniejszą linią w Polsce – Stal Mielec VI.8+

 
 
 

Gosia Rudzińska pokonała Czekając Na Godoffa VI.6

Gosia Rudzińska stanowczo jest w formie. Po ostatnim zwycięstwie w Pucharze Polski w Boulderingu teraz przyszła kolej na mocną realizację w skałach.

 
 
 

Adam Ondra wytyczył najtrudniejszą drogę świata!

W norweskiej jaskini Flatanger Adam Ondra odhaczył w ten weekend najtrudniejszy projekt w swojej karierze i tym samym najtrudniejszy projekt wspinaczkowy świata.

 
 
 

Kolejny niesamowity projekt Chrisa Sharmy

Chris Sharma słynie z wyszukiwania wizjonerskich projektów pobudzających wyobraźnię. 

 
 
 

Nordic Flower 8c OS dla Piotrka Schaba

Piotrek Schab ewidentnie na wyjazd do Norwegii idealnie trafił z formą.

 
 
 

Piotrek Schab opowiada o przejściu Thors Hammer 9a+

Piotrek Schab prosto z jaskini Flatanger w Norwegii wysłał do nas kruka z wiadomością zawierającą szczegóły swojego przejścia drogi Thor's Hammer 9a+. Zdradza między innymi, kto pomagał mu rozgryźć patenty, wspomina swój ambitny projekt "10x9a" i nie boi się spekulować o swoich szansach na 9b! Trzymamy kciuki za powodzenie Piotrka w jego przedsięwzięciach i zapraszamy do przeczytania rozmowy!

 
 
 

Co zabiera w skały Mateusz Haładaj?

Jak skompletować sprzęt wspinaczkowy? To pytanie zdają sobie zarówno początkujący jaki i doświadczeni wspinacze. Specjalnie dla GÓRY TV temat bardzo wyczerpująco omówił sam Mateusz Haładaj! W filmie omawia szczegółowo każdy element swojego ekwipunku począwszy od plecaka, w którym go przenosi, aż po własnoręcznie zrobioną mini – chwytotablicę, której używa do rozgrzewki.

 
 
 

Anak Verhoeven - klucz do sukcesu

Anak Verhoeven to w tej chwili absolutna czołówka kobiecej wspinaczki. Na koncie ma świetne występy w pucharze świata jak rownież drogi sportowe ocierające się o stopień 9a. Belgijka opowiada o swoim treningu, dokonaniach a także o mocno ortodoksyjnym podejściu do religii.

 
 
 

Michał Jaworski poprowadził Nieznośną Lekkość Bytu VI.7/7+

„Nieznośna ilość prób i wytrwałość opłacała się” - tak Michał Jaworski (funaticos, sekcjewspinaczkowe.pl) krótko skomentował swoją najnowszą realizację.

 
 
 

Najmłodsza Polka na 8a!

Jak to szło? Niedaleko pada jabłko…?:-)

 
 
 
 
...
8
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com