facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2004-12-12
 

Skałkowe końcówki - u nas i wypady - tam

Przejścia Adama Macha były najmocniejszymi akcentami naszej skalnej jesieni. Jednak nie tylko...


Ola na krytyce czystego Rozumu VI.5 RP, Okiennik WielkiPrzejścia Adama Macha były najmocniejszymi akcentami naszej skalnej jesieni. Jednak nie tylko "Baby-G" intensywnie działał w naszych skałkach w ostatnich nadających się do wspinania dniach tej jesieni. Kilku wspinaczom udało się nie zmarnować tego czasu. Oto oni:

Bogdan Rokosz poprowadził Mechanikę Skręta Cienkiego VI.6/6+(?) w Jaskini Mamutowej. Było to drugie przejście tegorocznej nowości autorstwa Marcina Wszołka.

Na zakończenie świetnego sezonu Ola Taistra (AMC Beal) pokonała Krytykę Czystego Rozumu VI.5 RP na Okienniku Wielkim.

Konrad Saladrs na Nel Buio 8b, Ferentillo

W październiku serią wartościowych prowadzeń popisał się Marek Rzemieniec "Kucyk". W Kobylanach poprowadził Dziś Samba, Jutro Bomba VI.5+ (Zjazdowa), a na Dupie Słonia trzy klasyki: Niepokalaną Nekrofilię VI.5+, Sodomię Doskonałą VI.5+/6 oraz Ogród Rozkoszy Ziemskich VI.6/6+).

Chcielibyśmy się mylić, ale zapewne na jakiś czas musimy zapomnieć o doniesieniach z naszych skał. Taki los wspinaczy urodzonych w naszej szerokości geograficznej... Pozostają wypady na West. Na takowy wybrał się Konrad Saladra (tatryuslugi.com.pl), który odwiedził Ferentillo.  Najlepszym wynikiem Konrada w tym popularnym wśród Polaków rejonie, było poprowadzenie drogi Nel Buio 8b. Na trudności tej linii składa się  kilkunastoruchowa, siłowa sekwencja po odciągach i podchwytach, po której następuje ponaddziesięciometrowy odcinek oferujący uważne i techniczne wspinanie.

"Góry", nr 11 (126), listopad 2004

(kb)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
Piotr Michalski
 
2021-02-05
GÓRY
 

Tatry – nowa droga na Pośredniej Baszcie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com