facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Skała, która uzależnia

David Schickengruber y Stefan Köchel, to dwóch Austriaków, którzy pewnego dnia zakochali się w miejscach wspinaczkowych w hiszpańskiej Galicji. Podczas czterech tygodni przemierzyli prowincje Lugo i La Coruńa nagrywając miejscowych wspinaczy.

David przyjechał do Galicji, żeby studiować i w międzyczasie praktykować swoje ulubione zajęcie, jakim jest właśnie wspinaczka. Podczas swojego pobytu miał przyjemność poznać wielu miejscowych wspinaczy oraz odkryć wyniosłość galicyjskiej przyrody.

Po kilku latach pod wpływem impulsu chłopcy postanowili nagrać film dokumentalny o wspinaczce boulderowej, przede wszystkim w prowincji Lugo w takich miejscach jak Vilalba, Mondoñedo o la Sierra de Xistral. Dzięki własnym funduszom oraz niewielkiej pomocy finansowej ze strony uniwersytetu austriackiego mogli zrealizować swój projekt.

Efektem ich pracy jest 70-minutowy film "Finisterre Bouldering on a shrinking Globe", który zostanie zaprezentowany tego lata w trzech austriackich miastach i potem opublikowany w internecie.

Jak mówią autorzy film ten to przedsiębiorczy i innowacyjny projekt, który może przynieść nam nową wizję wspinaczki w Galicji, to zaproszenie i zachęta do boulderingu w Galicji.

Zwiastun:

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-08-16
WSPINACZKA SPORTOWA
 

MŚ Hachioji: Adam Ondra i Janja Garnbret ze złotem w prowadzeniu!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-07-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

PŚ Chamonix: Chaehyun Seo i Adam Ondra triumfują w cieniu Mont Blanc

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com