facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-11-29
 

Simone Moro w Krakowie

Przyjdź 2 grudnia do sklepu Adventure Sports w krakowskiej Galerii Kazimierz i spotkaj się ze światowej sławy himalaistą i autorem poruszającej książki „Kometa nad Annapurną”.
Simone Moro z teamu wspinaczkowego The North Face jest zaliczany do grona najlepszych himalaistów na świecie. Swoją pozycję zawdzięcza m.in. pierwszym zakończonym sukcesem, zimowym wyprawom na ośmiotysięczniki Shisha Pangma, Makalu i Gasherbrum II.

To właśnie zimowa wspinaczka na najwyższe szczyty na Ziemi zdecydowała o bliskich związkach Włocha z Polską. Od wielu lat przyznaje, że jedną z jego największych inspiracji jest historia i ludzie związani z polskim himalaizmem zimowym.

Już 2 grudnia o godz. 18.00 w nowym sieciowym sklepie sportowym Adventure Sports w krakowskiej Galerii Kazimierz odbędzie się spotkanie z Simone Moro. Będzie to wyjątkowa okazja do nabycia książki "Kometa nad Annapurną" z podpisem wybitnego himalaisty.

Simone Moro w czasie wyprawy na Gasherbrum II. Autor: Cory Richards
Opisana przez Moro historia wyprawy z 1997 roku, kiedy to w lawinie zginął jego partner wspinaczkowy Anatolij Bukriejew, jest nie tylko poruszającym zapisem zdarzeń, ale i głęboką refleksją nad przyjaźnią w górach i wpływem, jaki miała wspinaczka na jego życie.

Nie będzie to jedyna tego dnia okazja do spotkania z Simone Moro. Wraz z Denisem Urubko, partnerem z ekspedycji na Gasherbrum II i szykowanej właśnie zimowej ekspedycji  The North Face na Nanga Parbat, będą gośćmi rozpoczynającego się 2 grudnia Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie
www.kfg.pl.Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com