facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-19
 

Silk Road 2009 - Autem przez Azję (23 marca, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na spotkanie z Pawłem Chudzickim oraz Agnieszką Stryczek, którzy w ubiegłym roku przemierzali Azję swoim terenowym Suzuki.
„Nasza "SILK ROAD`2009" miała trwać dwa miesiące, ale że okoliczności wydawały się być sprzyjające i nic nie wiedzieliśmy o nadciągającej zimie na wschodzie, postanowiliśmy jeszcze przedłużyć wyprawę o miesiąc i przejechać przez Syberię...”

„Udało się zrobić zaplanowaną trasę: przez Litwę, Łotwę, Estonię do Rosji, Kazachstanu następnie do Uzbekistanu wjeżdżając na Jedwabny Szlak. Mało nam było gór  więc w dalszej kolejności Tadżykistan - góry Pamiru, Pamir Highway z najwyżej położoną przełęczą 4655 m n.p.m., Afganistan, później Kirgizja, przez pasmo Tien-szan ponownie do stepowego Kazachstanu i dalej na północ do Rosji. Tam już zapuściliśmy się w odmęty syberyjskie przez Nowosybirsk, Krasnojarsk do Republiki Chakasji i do najdalej wysuniętego punktu podróży -  do Autonomicznej Republiki Tuwy na granicy z Mongolią.”

„Wróciliśmy w jednym kawałku, przejechaliśmy 25 149 km bez żadnej poważnej usterki, spaliliśmy 2470 litrów paliwa (głównie gazu) i mamy pełne plecaki wrażeń po niezliczonych przygodach.”

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19 we wtorek 23.03.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy serdecznie!

Wstęp wolny.
 Silk Road 2009 - Autem przez Azję (23 marca, Kraków)
 Silk Road 2009 - Autem przez Azję (23 marca, Kraków)
 Silk Road 2009 - Autem przez Azję (23 marca, Kraków)
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com