facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-12-23
 

Siarczysty mróz na Polanie Jakuszyckiej

Pierwsza edycja cyklu zawodów na nartach biegowych Salomon Nordic Sunday odbyła się w sobotę 20 grudnia i tak jak w całej Polsce, sypnęło śniegiem, a temperatura spadła do –18 stopni.
Mimo to na starcie stanęło ponad 120 zawodników, w tym spora grupa wesołych dzieci z Leszczyńskiego Szkolnego Związku Sportowego, którym żaden mróz nie był straszny.

Ze względu na trudne warunki wprowadzono zmiany – styl dowolny, dwa dystanse, ale krótsze o połowę (5 i 10 km). Mimo awarii sieci energetycznej postawiono bramę, zagrała muzyka i pierwsza grupa zawodników z dystansu Mini pobiegła. Jedni łyżwą, drudzy klasykiem, a trzeci stylem zupełnie dowolnym... Po 15 minutach pojawił się pierwszy na mecie - Mateusz Zawół, reprezentant Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby, faworyt. Po nim kolejni - na twarzach zmęczenie, ale też wielka radość z ukończenia wyścigu.

W samo południe wystartowała trasa Mega. Kwadrans przed 12.00 powrócił prąd i zaświeciło słońce – niebo niebiesko-różowe, choinki jak z bibuły, tylko mróz nie chciał odpuścić. Sceneria idealna do wyścigu. Na metę pierwszy wbiegł Michał Krajewski z Kamiennej Góry, rozległy się brawa. Za nim w kilkuminutowych odstępach następni zawodnicy. Wielu kibiców miała jedyna kobieta na tym dystansie, Renata Kołomańska z Oleśnicy. Wpadła na metę jako siódma! Po godzinie pojawił się ostatni zawodnik.


Na zakończenie, oprócz nagrodzenia najlepszych, spośród wszystkich startujących rozlosowano nagrody - pulsometr Suunto, narty Salomon Snowscape, czapeczki i inne praktyczne gadżety.

Na koniec ważna informacja – zmiana terminu II edycji SALOMON NORDIC SUNDAY z 10.01.20010 na 17.01.2010. Już dziś zapraszamy.

Do zobaczenia w styczniu!     

Pełne wyniki, galeria zdjęć oraz zapisy na www.sns-nartybiegowe.pl.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com