facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-28
 

Shisha Pangma 2009 - trawers chiński prawdopodobnie nie do przejścia

Shisha wcale nie jest łatwa. Oczywiście mam tu na myśli wierzchołek główny, bo wierzchołek dla nas jest tylko jeden - pisze Kinga Baranowska na swojej stronie.
28.09.2009
Wczoraj atakował szczyt Juanito Orizabal, Mario z Włoch, Nick ze Stanów, Horia z Rumunii oraz Szerpa - silna grupa. Chcieli przejść poprzez wierzchołek centralny do wierzchołka głównego i tym samym zrobić trawers chiński. Myśleliśmy cały wczorajszy dzień, że im się udało, dziś się dowiedzieliśmy, że jednak nie. Nie wiemy jeszcze dokładnie dlaczego, prawdopodobnie trawers był bardzo zagrożony lawinowo.

Dla nas to kiepska wiadomość. Trawers nie jest przechodzony od wielu lat i zostaje nam jedynie trawersowanie Shishy powyżej obozu trzeciego, a następnie pionowo do góry. Droga długa, niebezpieczna i zrobiona tylko raz przez Iniaki Ochoa. Jutro chcemy wyjść do góry, tzn. ja, Andrew, Neil oraz Alex. Nie zostało nas niestety wiele osób do wierzchołka głównego. Juanito podobno zwija bazę, drugi raz już nie próbuje. Pozostali potrzebują teraz co najmniej paru dni odpoczynku, bo się wypruli tym atakiem na maksa.

Shisha wcale nie jest łatwa. Oczywiście mam tu na myśli wierzchołek główny, bo wierzchołek dla nas jest tylko jeden.

kingabaranowska.com

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
Piotr Michalski
 
2021-02-05
GÓRY
 

Tatry – nowa droga na Pośredniej Baszcie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com