facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-21
 

Shisha Pangma 2009 - baza główna

Tybet jest bardzo ciężki, jeśli chodzi o klimat. Wieje non stop, rzuca piaskiem w oczy, mamy podrażnione ciągle gardła od suchego powietrza. Jest bardzo zimno.
18.09.2009
Długo nie pisałam. Ścięło mnie niestety. Dwa dni miałam kompletnie wycięte z życiorysu, z podwyższoną temperaturą. Przeleżałam je w kurtce puchowej i moim najgrubszym śpiworze. Na przemian było mi zimno, to znów gorąco. Nie za bardzo też mogłam jeść i spać. Trzeba się jednak było wyczołgiwać do kibelka i to czasem w ogromnym pośpiechu. Wreszcie jakoś dochodzę do siebie po zaaplikowaniu porcji leków. Reszta też niestety narzeka, albo na problemy z żołądkiem, albo z gardłem.
Tybet jest bardzo ciężki, jeśli chodzi o klimat. Wieje non stop, rzuca piaskiem w oczy, mamy podrażnione ciągle gardła od suchego powietrza. Jest bardzo zimno. Jakieś dwa dni temu dotarliśmy do bazy głównej na 5600 m z bazy chińskiej. Szliśmy około 6 godzin, niestety ciągle pod wiatr. Po dotarciu do bazy wcale nie byliśmy tacy rześcy. Jak człowiek znajdzie się tak wysoko pierwszego dnia, to ścina. Tak więc rozstawianie namiotów, wyrównywanie platform szło nam bardzo opornie. Po paru ruchach łopatą, trzeba było wyrównywać oddech.
Dziś też była puja. Przepiękna? Jakoś już nie umiałabym chyba wyjść w góry bez niej. Trochę jakby wstąpiły w nas nowe siły. Zaczęliśmy też wędrówki do tzw. depo, dwie godziny od bazy, by się rozruszać i powynosić parę rzeczy. Kaszel powoli przechodzi, ale i tak ciągle zasłaniamy usta chustą, by nie podrażniać gardła.

kingabaranowska.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-28
GÓRY
 

Pusty Madres

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com