facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Sezon wiosenno - letni rozpoczęty na Pochylcach

Sezon wiosenno-letni rozpoczęty - także na Pochylcach. Łukasz Dębowski (społeczny "kustosz" rejonu) zadeklarował, że jeszcze przed weekendem majowym zostaną powieszone (zdjęte jesienią) expresy na Pochylcu I (kilka lat temu dzięki zaangażowaniu Pawła Marchlewicza, kilkadziesiąt kompletnych expresów firmy CAMP zostało ufundowanych przez firmę NAMASTE z Poznania).

Zapraszamy, choć zapewne nie ma potrzeby tego robić, do wspinania także na Dużym Pochylcu, który w zeszłym roku wyposażyliśmy w nowe ringi (podziękowania dla ekiperów – Maćka Gajewskiego, Grześka Rettingera, Damiana Granowskiego i Artura Kraszewskiego). Przy okazji przedstawiamy "w miarę aktualne" (sytuacja jest dynamiczna) topo Grześka Rettingera - w wersji papierowej dostępne w przewodniku "Jura Południowa" jego autorstwa - polecamy!


Wykonaliśmy także ścieżkę podejściową z zamontowaną poręczówką, namiastki platform asekuracyjnych oraz zlikwidowaliśmy jeden z podestów (tzw. podest socjalny, który okazał się mało przydatny - większość wspinaczy woli przebywać na zespole podestów asekuracyjnych u podnóża skały). Po wyjątkowo ciepłej zimie na Dużym Pochylcu jest sporo kruchej skały – prosimy, uważajcie w trakcie wspinania i asekurowania, zdecydowanie zalecamy używanie kasków.


Podobnie jak w latach uprzednich Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" finansować będzie utrzymanie i serwisowanie kabiny sanitarnej toi-toi, usytuowanej w pobliżu przystanku (auto)busowego, oraz regularnie wykaszać odrosty chwastów.


W ramach dobrych relacji i współpracy z Ojcowskim Parkiem Narodowym dokonaliśmy przeglądu stanu bezpieczeństwa okolic otworów jaskiń (Łokietka, Ciemnej, Krowiej) udostępnionych do ruchu turystycznego, oczyszczając je z luźnych kamieni.


Zapraszając na Pochylce, prosimy Was jednocześnie o utrzymanie "porządku w obrządku" oraz powściągliwość w głośnym wyrażaniu (zwłaszcza negatywnych) emocji podczas wspinaczki - skały znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie domów mieszkalnych.
 

Drogi na Dużym Pochylcu:

 

 1. The Trooper VI.1
 2. Ma gira VI.4+
 3. projekt
 4. Filar Dużego Pochylca VI.3
 5. Karp i ja VI.3+
 6. Sen typa VI.4
 7. Magia zapasu VI+
 8. Ranny slalom VI.4+
 9. Jasna strona mocy VI.5+/6
 10. Mister Twister ok. VI.4+
 11. Leserówka VI.4
 12. Leserówka wprost VI.3+/4
 13. Żądza męskiego czynu V+
 14. Czyn taternicki VI
 15. Dogięcia zwierzęcia VI.3+
 16. projekt
 17. Ameba emocjonalna VI.2+

 

Radosnego, bezpiecznego wspinania!

 

Włodzimierz Porębski 
IŚW "Nasze Skały"


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-01
FOTO-VIDEO
 

Piotr Schab na Papichulo 9a+

Komentuj 0
Piotr Michalski
 
2016-06-21
GÓRY
 

Nowa droga na Osterwie

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-06-10
FOTO-VIDEO
 

Free solo w Irlandii

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com