facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2015-03-25
 

Sezon skiturowy z Marmot Tour Pant

Spodnie Tour Pant Marmot nominalne przeznaczone są do uprawiania skituringu, jednak w mojej opinii sprawdzą się podczas wszelkich aktywności zimowych: narciarstwa zjazdowego, turystyki zimowej czy wspinaczki.

Wykonane są z tkaniny POLARTEC® Power Shield oraz Softshella M2, dzięki czemu są oddychające, wiatroszczelne i nie wchłaniają wilgoci.

 

Według danych producenta, blokują nawet 96% wiatru, jednocześnie pozwalając pozostałym 4% na cyrkulację wewnątrz, zwiększając tym samym przepływ wilgoci w postaci pary wodnej. Nie wiem, czy jest to 96 %, czy mniej lub więcej, ale na pewno spodnie są wiatroszczelne. Sprawdziłem to na wyjeździe narciarskim na Chopok, kiedy na szczycie tak wiało, że zamiast jechać w dół, wiatr spychał nas… pod górę. Na nogach nie czułem wtedy żadnego termicznego dyskomfortu.

 

Kiedy nie są nam potrzebne, szelki można odpiąć. Bardzo proste i praktyczne rozwiązanie.

Fot. Ceneria.pl

 

 

Posiadają wszystkie rozwiązania niezbędne do tego, aby sprawdzały się na nartach:
- posiadają rozpinane nogawki u dołu, aby łatwiej założyć buty narciarskie,
- fartuch przeciwśnieżny zapinany na rzep chroni nas przed dostawianiem się śniegu do środka,
- posiadają również wzmocnienia na wewnętrznych dolnych częściach nogawek, dzięki czemu nie porobimy sobie dziur lub przetarć na spodniach w trakcie chodzenia w rakach,
- z myślą o turystach i alpinistach dodano do fartucha przeciwśnieżnego haczyk na sznurowadła, dzięki któremu fartuch nie zsuwa się w trakcie chodzenia.


Spodnie Marmota – ProTour Pant
to bardzo dobry wybór. Cenię w nich ich uniwersalność i dbałość o detale i to że mają wszystko to, czego potrzebuje narciarz. Powinienem do czegoś się doczepić, aby „test” był bardziej wiarygodny. Niestety trudno mi coś znaleźć. Jedyne czego żałuję, to fakt, że są dostępne jedynie w kolorze czarnym. Mógłby być większy wybór kolorystyczny, jak w przypadku innych produktów np. kurtek marki Marmot.

Sezon skiturowy tak naprawdę dopiero się rozpoczyna, jeśli szukacie dobrych spodni na tury, to ProTour Pant marki Marmot będzie trafnym wyborem.

Autor tekstu: Darek Gruszka

 

Pełna wersja recenzji na www.Ceneria.pl

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com