facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-28
 

Sezon Salomon Nordic Sunday zakończony

To już koniec piątego sezonu SNS-a. Na starcie biegów finałowych cyklu Salomon Nordic Sunday stanęło 257 osób.

180 zawodniczek i zawodników rywalizowało klasykiem na pętli o długości 2,1 km, którą każdy musiał pokonać trzy razy. O zwycięstwo w Małym Biegu Piastów mieli walczyć Jakub Mroziński oraz Wojciech Smykowski, którzy jednocześnie mieli „bić się” o wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu Salomon Nordic Sunday.

Fot. Stacja JakuszyceOstatecznie Mroziński wygrał cały bieg z czasem 16,33 min, wyprzedzając Smykowskiego (4. miejsce) aż o 39 sekund.

Wśród pań ponownie bezkonkurencyjna była Alena Jindriskova. Przypomnijmy, że Czeszka wygrała także sobotnią rywalizację w Małym Biegu Piastów, czyli Rodzinną Dziesiątkę. Drugą na mecie – Monikę Judkę, Jindriskova wyprzedziła o 43 sekundy.

Po około półtorej godziny przerwy, wielu zawodników stanęło na starcie po raz drugi, by rywalizować na tej samej trasie stylem dowolnym. W samo południe śnieg nie był już tak szybki. Warto powiedzieć, że zwycięzca tego biegu, który uważany jest za szybszy, miał czas o blisko dwie minuty gorszy, niż najlepszy zawodnik w klasyku.

Na łyżwie najlepsi znów byli Czesi. Wygrał Pavel Simek, który do końca toczył zacięty bój o pierwsze miejsce z Tomasem Malikiem. Trzeci był Robert Gleń z Jedlicza.

U pań bez sensacji. Po spokojnym początku, zaatakowała Joanna Badacz i pani dyrektor z SMS Szklarska Poręba już do końca nie oddała pozycji lidera. Druga była niezniszczalna Alena Jindriskova, a trzecia Agnieszka Wanżewicz – Uznańska. Obie panie biegły w niedzielę dwukrotnie, najpierw klasykiem, a potem łyżwą.

Pełne wyniki niedzielnego finału Salomon Nordic Sunday:

STYL KLASYCZNY: http://www.online.datasport.pl/results1075/
STYL DOWOLNY: http://www.online.datasport.pl/results1076/
KALSYFIKACJA GENERALNA: http://www.online.datasport.pl/sns1314/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com