facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-06-05
 

Sezon pod znakiem wiatrołomów

16 czerwca w słowackich Tatrach rozpocznie się oficjalnie sezon turystyczny i po zimowej przerwie otwarte zostaną szlaki powyżej schronisk.


16 czerwca w słowackich Tatrach rozpocznie się oficjalnie sezon turystyczny i po zimowej przerwie otwarte zostaną szlaki powyżej schronisk. Tym razem jednak, z powodu zeszłorocznego huraganu, nie wszystkie górskie ścieżki będą dostępne dla turystów.

Z powodu zatarasowania wiatrołomami turystom nie zostaną na razie udostępnione 42 z 577 km szlaków w Tatrach Słowackich. Oznacza to, że nie będzie się można dostać z Wyżnich Hagów do Doliny Batyżowieckiej (znaki żółte), ze Szczyrbskiego Jeziora nad Jamski Staw (czerwone), z Trzech Studniczek nad Jamski Staw (czerwone), z Tatrzańskich Zrębów do „Śląskiego Domu” (niebieskie), ze Starego Smokowca do „Śląskiego Domu” (żółte), z Tatrzańskiej Leśnej do Wodospadów Zimnej Wody (żółte) oraz z Tatrzańskich Matlarów do Zimnej Studni w Dolinie Kieżmarskiej (niebieskie).

Aktualny stan słowackich szlaków będzie podawany m.in. na stronach internetowych Tatrzańskiego Parku Narodowego (www.tpn.pl) i Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (www.topr.pl).

Tekst: Michał M. Kowalski

www.tatry.webd.pl

2005-06-5

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Maciej Piera
 
2019-08-14
GÓRY
 

Pożegnanie Andrzeja Kłosa (1951-2019)

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2019-08-09
GÓRY
 

Zmarł Maciej Kuczyński (1929-2019)

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com