facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-09-02
 

Sensacyjne rozstrzygnięcie na UTMB

Sensacja, to adekwatne określenie tego, co działo się w Chamonix wczesnym popołudniem, w sobotę 2 września. Większość obstawiała zwycięstwo niezniszczalnego Kiliana Jorneta (ostatni raz „przegrał” w 2014 roku, zajmując drugie miejsce!). Trzeba przyznać, że Kilian nie zawiódł, pobiegł rewelacyjnie, ale to nie wystarczyło, żeby stanąć na najwyższym miejscu podium – wygrał François D'HAENE, wyprzedając Jorneta o kwadrans.

Na tym nie koniec sensacji. Niezwykle mocna obsada zawodników, jaką może się poszczycić tegoroczna edycja UTMB, oraz wcale nie takie złe warunki pogodowe, jakie były zapowiadane wczoraj – wszystko to sprawiło, że tempo było nadzwyczaj mocne. W efekcie po raz pierwszy w historii UTMB czas zwycięzcy zszedł poniżej 20 godzin (mowa oczywiście o nieskróconej trasie, wynoszącej 170 km). Mało tego, cała trójka na podium - François D'HAENE, Kilan JORNET i Tim TOLLEFSON – zmieściła się poniżej magicznej 20, a czas François jest naprawdę rewelacyjny –  19:01. Można by powiedzieć, że piętnasta edycja UTMB przejdzie do historii, gdyby nie jedno… zawody nadal trwają, a na trasie wciąż walczy prawie 2500 zawodników. Do niedzielnego popołudnia!

 

Od lewej stoją:  Jim WALMSLEY (5. m), Kilan JORNET (2. m), François D'HAENE (1. m), Tim TOLLEFSON  (3. m), Xavier THEVENARD (4. m), Pau CAPELL (6. m)

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-08-31
BIEGI GÓRSKIE
 

Biegi w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-08-16
BIEGI GÓRSKIE
 

Fernando Elvira & The North Face

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-09
BIEGI GÓRSKIE
 

Wyzwania - Sudecki Trójkąt

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-07-11
BIEGI GÓRSKIE
 

Ekstremalny Skyrunning. Nowy wymiar biegania w polskich Tatrach?

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com