facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-02-14
 

Samochód dla najszybszego studenta

TAURON Bachleda Ski podkręca atmosferę na akademickich zawodach AZS Wintercup. Główną nagrodą w tegorocznym cylku będzie samochód osobowy.
Ta wiadomość rozpaliła emocje wśród uczestników AZS Wintercup. Dzięki wsparciu imprezy przez akcję TAURON Bachleda Ski na najlepszego alpejczyka wśród studentów i studentek czeka w tym roku wyjątkowa nagroda. Trzeciego marca na Harendzie w Zakopanem zawodniczka lub zawodnik z największą liczbą zwycięstw na koncie otrzyma z rąk Andrzeja Bachledy Curusia kluczyki do nowego samochodu osobowego!

Biorąc pod uwagę fakt, że wielu najzdolniejszych naszych alpejczyków to studenci, ważne  jest wsparcie imprez skierowanych właśnie do tego środowiska. Wyjątkowa nagroda jaką jest samochód z pewnością zmobilizuje wielu ze startujących w AZS Wintercup do pokazania się z jak najlepszej strony, a tym samym przyczyni się do podniesienia poziomu rywalizacji pomiędzy czołówką młodych polskich alpejczyków. - mówi Andrzej Bachleda Curuś, który sam otrzymał kluczyki do samochodu za miejsce na podium w Pucharze Świata w Kitzbuehel w 1972 roku i jak przynaje z przyjemnością przekaże podobną nagrodę najlepszemu studentowi.

Do zakończenia tegorocznego cyklu AZS Wintercup pozostały jeszcze 2 imprezy. Najbliższa odbędzie się już 17 lutego w Kluszkowcach. Ostatnia, finałowa edycja będzie miała miejsce 27 lutego na stoku Harenda w Zakopanem. Podczas każdego przystanku zawodnicy rywalizują w dwóch konkurencjach: slalomie oraz slalomie gigancie, tak więc w sumie można jeszcze 4 razy stanąć na najwyższym podium. 

Bezprecedensowe wsparcie udzielone AZS Wintercup w ramach TAURON Bachleda Ski doskonale wpisuje się w główne założenia projektu. Zaczynając od działań mających zachęcić najmłodszych narciarzy do startu w zawodach TAURONEK, poprzez trening młodych zdolnych alpejczyków w ramach programu TAURON Olimpijski, popularyzację zawodów z cyklu Mistrzostw Polski Amatorów aż po wsparcie Mistrzostw Polski Seniorów, TAURON Bachleda Ski przyczynia się do odbudowy polskiego narciarstwa alpejskiego.


Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na  www.tauronbachledaski.plTAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 30 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ciepło, TAURON Ekoenergia oraz spółki należące do GZE.

Andrzej Bachleda-Curuś  II – (ur. 2 stycznia 1947 roku w Zakopanem) to najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich – w 1968 roku w Grenoble, gdzie zdobył 6. lokatę w slalomie specjalnym oraz w Sapporo w roku 1972, plasując się na 9. pozycji w salomie gigancie. W jego kolekcji znajdują się też medale Narciarskich Mistrzostw Świata - brąz za kombinację alpejską w Val Gardena w 1970 roku oraz srebro zdobyte w 1974 w St. Moritz w tej samej konkurencji. Wybitnym wynikiem było też 2. miejsce w slalomowej klasyfikacji Pucharu Świata i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej w sezonie 1971/1972. Andrzej Bachleda-Curuś wielokrotnie tryumfował też na Zimowych Uniwersjadach i Spartakiadach Armii Zaprzyjaźnionych. Na najwyższym podium Mistrzostw Polski stawał aż 14 razy. W trakcie swojej kariery ścigał się z największymi legendami narciarstwa alpejskiego, takimi jak Jean Claude Killy czy Gustavo Thöni. Jest pierwszym Polakiem uhonorowanym prestiżową nagrodą „Fair Play” przyznawaną przez UNESCO. W 2009 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com