facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-07-27
 

Salomon Trail Running - biegiem przez dwie doliny

Niedaleko Nowego Sącza, w masywie Beskidu Sądeckiego, nad okolicą góruje Wierchomla - wspaniały stok narciarski zimą, a latem idealny teren do biegów górskich.
W cyklu Salomon Trail Running postanowiliśmy wykorzystać tę niezatłoczoną okolicę i włączyć do serii debiutujący Bieg Dwóch Dolin.

Na 18 km dystans w stylu anglosaskim zawodnicy wystartowali w minioną sobotę u podnóża masywu, także 900 metrów biegli lekko wznoszącym asfaltem. Gdy zaczęli pierwszy podbieg, wyszło słońce, stawka minimalnie rozciągnęła się, a na prowadzenie wysunął się Jan Wydra. Ale nawet on na bardzo stromym, trawiastym i mokrym stoku miał trudności z tempem większym niż przy marszu. Czterysta metrów w pionie wyprowadziło biegaczy na nierówną, kamienistą grań, która kończyła się stromym, błotnistym zbiegiem w drugiej dolinie Szczawnika. Po tym odcinku i łyku wody w przygotowanym bufecie (niektórzy nawet zatrzymali się na kilkanaście sekund na złapanie banana) trasa wiodła lekko pod górę starym asfaltem do schroniska. W Bacówce nad Wierchomlą i drugim punkcie z napojami najgorsze było już za zawodnikami – do mety zostawało „tylko” 5 km zbiegu miękką, szeroką drogą.

Najlepsze czasy uzyskali faworyci i w swoich kategoriach byli bezkonkurencyjni. Jednak w oczy najbardziej rzucała się świetnie zorganizowana grupa biegaczy z Rytra. Ich liczna obecność pozwala przypuszczać, że następnym razem będzie ich jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że nie tylko ich – już dziś zapraszamy na kolejną edycję cyklu: Bieg na Pilsko pod koniec sierpnia.

Więcej informacji o tym i pozostałych biegach na www.trailrunning.pl 

Wyniki:

1. Sabina Wydra   1:27:44
2. Anna Dobkowska  1:48:28
3. Magdalena Zatońska  1:53:01

1. Jan Wydra   1:12:22
2. Adam Długosz  1:13:50
3. Tomasz Brzeski  1:15:19

Źródło: www.trailrunning.pl 
  
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com