facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-03-30
 

Salomon Suunto Team - nowy zespół biegowy

W środowisku biegowym powstał nowy twór - Salomon Suunto Team.
W skład zespołu wchodzi dziewięciu zawodników, którzy w sezonie 2011/2012 będą startować w zawodach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Główną ideą ich działalności jest promocja dyscypliny trail running (wszystkich biegów w terenie, zarówno w górach jak i na nizinach) oraz próba sprawdzenia, czy zawodnicy z Polski mają szansę walczyć w biegach górskich, także na ultra dystansach. W związku z tym w tegorocznych planach zespołu są starty m.in. w Zugspitz Ultratrail, Gore-Tex Trans Alpine Run, Mistrzostwach Europy i Świata w biegach górskich oraz na naszym podwórku: Biegu Rzeźnika, Maratonie Gór Stołowych, Biegu Siedmiu Dolin, Sudeckiej Setce oraz wielu krótszych biegach w terenie.

Zawodnicy oprócz udziału w ciekawych biegach prowadzą swój blog, w którym będą się pojawiały relacje ze startów i wyjazdów, ale przede wszystkim informacje o treningach, cyklu przygotowań i sporo dobrych rad przeznaczonych nie tylko dla zaawansowanych sportowców. Na stronie pojawiać się będą galerie zdjęć, filmy, a każdy odwiedzający będzie mógł zostawić komentarz lub zadać pytanie, na które zawodnicy będą na bieżąco odpowiadali.


Fot. Monika Strojny

Skład Salomon Suunto Team:

Paulina Maciuszek - 26 lat, wygrała Maraton Gorce i pokazała talent: to były jej pierwsze zawody biegowe bez nart. Zimą reprezentuje Polskę w kadrze z Justyną Kowalczyk.

Kasia Zając - 29 lat, 9. w The North Face Endurance Challenge w San Francisco. Przygodę ze sportem zaczęła od biegów przez płotki, startuje także w międzynarodowym zespole Salomona.

Magda Bartoszewicz - 30 lat, 5. kobieta Maratonu Poznań, 2. w Maratonie Gór Stołowych. A biega dopiero od trzech lat.

Miłosz Szcześniewski - 22 lata, najmłodszy zawodnik zespołu, zwycięzca Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Górskich. Jego poza biegowym hobby jest biologia molekularna.

Andrzej Bargiel - 23 lata, ustanowił rekord w biegu na szczyt Elbrusa (5642 m), zimą reprezentant kraju w narciarstwie wysokogórskim.

Marcin Świerc - 26 lat, mistrz kraju w biegach górskich, czwarty w Trofeo Vanoni we Włoszech. Ma rewelacyjną technikę zbiegów, ostatnio uczy się też zjazdów na rowerze.

Andrzej Lachowski - 29 lat, biega w górach i na ulicy, właśnie wygrał Eco Run w Katowicach. Jest trenerem amatorskiej grupy biegowej Salomona w Krakowie.

Piotr Hercog - 36 lat, rekordzista trasy Biegu Rzeźnika. Na co dzień robi niesamowite przewyższenia w Górach Stołowych przy Schronisku Pasterka, którego jest gospodarzem.

Artur Kurek - 41 lat, drugi z rekordzistów Rzeźnika, wygrał Sudecką Setkę, oprócz biegów szykuje się do triathlonu na dystansie Ironman. Trener grupy biegowej Salomona w Warszawie.

Wszystkie bieżące informacje znajdziecie na stronie www.SalomonRunning.com/pl. W zakładce blog oprócz newsów z kraju, będziemy publikować także najciekawsze wydarzenia dotyczące biegów trailowych na świecie oraz Kiliana Jornet Burgady, dwukrotnego zwycięzcy kultowego Ultra Trail du Mont Blanc, który późną wiosną pojawi się w Polsce!

Już wkrótce wiele przydatnych informacji na temat biegów trailowych będzie też można znaleźć na uaktualnionej stronie www.trailrunning.pl.

Monika Strojny
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com