facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-01-10
 

Salomon Nordic Sunday zawita na Kubalonkę - już w niedzielę 13 stycznia!

Już w najbliższą niedzielę - 13 stycznia, o godz. 11.00 - na trasach w Wiśle Kubalonce odbędzie się drugi w tym sezonie bieg w ramach cyklu dla narciarzy biegowych amatorów - Salomon Nordic Sunday. To debiut SNS-a na Kubalonce. Organizatorzy liczą, że debiut udany, bo warunki śnieżne w Wiśle są doskonałe, a trasy niezwykle szerokie i ciekawe.
Od minionego weekendu na Kubalonce trzyma mróz i sypie śnieg. I tak będzie praktycznie do zawodów (na weekend ma się przejaśnić, ale mróz nie odpuści). Szerokie i urozmaicone technicznie trasy są codziennie przygotowywane przez ratrak i już są gotowe na przyjęcie zawodników cyklu Salomon Nordic Sunday.

Zawody odbywać się będą na pętli o długości 2,5 kilometra, którą każdy biegacz będzie musiał pokonać cztery razy, co da łączny dystans 10 km. Na dziś są dwa warianty pętli - ostateczny zostanie wybrany w piątek. Dziś prezentujemy więc przebieg obu potencjalnych pętli. A w piątek na stronie cyklu - www.sns-nartybiegowe.pl - organizatorzy poinformują, którą ostatecznie wybrali.

Jedno jest pewne - trasy są bardzo ciekawe, niezwykle szerokie i urozmaicone. Wszystkie mają homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, a ostatnio odbywały się na nich m.in. zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej.


Nowością, oprócz samego SNS-a na Kubalonce, jest także rozdzielenie obu stylów. Po raz pierwszy w historii cyklu zawodnicy pobiegną tą samą trasą, ale nie o tej samej porze. O godz. 11.00 wystartuje styl klasyczny i dopiero wtedy, gdy na metę dobiegnie ostatni zawodnik, na trasę wyruszy ratrak, wyrówna ją i wtedy, ok. godz. 13.00 nastąpi start wyścigu stylem dowolnym.

Tuż przy stadionie narciarskim, gdzie zlokalizowany będzie start i meta biegu, mieścić się będzie miasteczko zawodnicze. Będą w nim punkty gastronomiczne z ciepłymi i zimnymi napojami, coś do zjedzenia, a także, co ważne - punkty serwisowe, w których będzie można przygotować narty.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w budynku głównym - w Wypożyczalni Kubalonka. Czynne będzie już tradycyjnie od godz. 8.00 do 10.00. Na miejscu będzie można pobrać numer i chip, jeżeli ktoś ich jeszcze nie posiada.

Kontakt do Wypożyczalni Kubalonka - tel. 607 371 350, 607 377 834, e-mail: wypozyczalniakubalonka@wp.pl

Przypominamy, że opłaty startowe wnoszone przez internet są przelewane na konto organizatora poszczególnych biegów, w tym przypadku: Bank ING ŚLĄSKI, Wojciech Cieślar, 43-460 Wisła, ul. Kopydło 79. Nr rachunku: 58 1050 1096 1000 0022 9099 6418.

Przypominamy także, że kto ma już numer i chip startuje na nim przez cały sezon.

 

Na jednej z tych dwóch pętli rozegrany zostanie niedzielny bieg w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday

Na starcie pierwszego w tym sezonie biegu SNS-a - w Jakuszycach - stanęło 228 osób. Czy na Kubalonce rekord zostanie pobity?Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com