facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-01-16
 

Salomon Nordic Sunday pod czujnym okiem prezesa Tajnera

Paweł Bubula i Danuta Ligocka w klasyku oraz Narek Jesajan i Anna Słowiok w stylu dowolnym wygrali zawody Salomon Nordic Sunday w Wiśle Kubalonce. Rywalizację oglądał na miejscu prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, a na pobliskich stokach szusował Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Debiut Kubalonki w cyklu SNS wypadł doskonale. Niedzielne zawody rozegrano we wspaniałej zimowej scenerii. Zawodnicy rywalizowali przy prószącym śniegu, a gdy ostatni biegacze w stylu dowolnym wbiegali na metę zza chmur pojawiło się słońce.

Rywalizacja toczyła się na 2,5-kilometrowej pętli, którą trzeba było pokonać cztery razy. Ułatwieniem dla przedstawiciel obu stylów było to, że dopiero po zakończeniu wyścigu „klasyków” i przejechaniu trasy przez ratrak, na starcie pojawili się „łyżwiarze”.

Już tradycyjnie na trasie zawodów Salomon Nordic Sunday zjawili się biegacze z całej Polski, a z boku kibicował im m.in. prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Najstarszym zawodnikiem był w niedzielę 72-letni Rudolf Turek z Wałbrzycha, a najmłodszym - 11 letni Wojciech Wojtyła z Podgórza.


W stylu klasycznym najlepszy był Paweł Bubula, znany biegacz - stomatolog. Wicemistrz świata lekarzy w narciarstwie biegowym. Co ciekawe na trasie rywalizował z innym stomatologiem - biegaczem - Tomaszem Nowakowskim ze Szklarskiej Poręby, który ukończył bieg na czwartym miejscu.

Wśród pań w klasyku najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy - Danuta Ligocka z Istebnej.

W rywalizacji specjalistów od stylu dowolnego zdecydowanie najlepszy okazał się Narek Jesajan - 17-latek z klubu Wisła Ustronianka. Na co dzień uprawiający kombinację norweską, a wcześniej skoki. Tylko na pierwszej pętli młody kombinator biegł równo z rywalami. Na mecie miał już 23 sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem.

U pań w „łyżwie” najlepsza była pochodząca z Wisły Anna Słowiok z klubu AZS AWF Katowice.


Dzięki nowości zastosowanej w tych zawodach SNS-a, czyli rozdzieleniu biegów stylem klasycznym i dowolnym, spora grupa biegaczy zdecydowała się wystartować dwukrotnie, ostatecznie pokonując aż 20 kilometrów.

Szczegółowe wyniki niedzielnego SNS-a pod adresem: http://www.online.datasport.pl/results740/


A już w najbliższą niedzielę - 20 stycznia - dla każdego coś dobrego, czyli SNS-owe dwa w jednym. Tego dnia w Polsce odbędą się dwa biegi w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday.

Pierwszy już tradycyjnie na Polanie Jakuszyckiej,
a drugi - i tu ogromna nowość - na polu golfowym w Paczółtowicach, nieopodal Krakowa.

Więcej o obu biegach - trasy, dystanse, ciekawostki -  w najbliższych dniach.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com