facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-22
 

Salomon Nordic Sunday 2013/14

Do pierwszego SNS-a pozostał już tylko miesiąc. Na szczęście synoptycy zapowiadają od tego weekendu intensywne opady śniegu w Jakuszycach…

Największa nowość tej edycji to rozdzielenie imprezy na dwa dni – w sobotę odbędzie się bieg stylem dowolnym, w niedzielę klasykiem. Wracamy także do sprawdzonego systemu przyznawania punktów w klasyfikacji generalnej. SNS łączy też siły z Pucharem Polski Amatorów i Biegiem Piastów.

Dzięki przeniesieniu stylu dowolnego na sobotę, wielu zawodników może spróbować wystartować w SNS-ie zarówno łyżwą, jak i klasykiem. Do tej pory takiej możliwości nie było. Tzn. można było tego spróbować jedynie podczas wyścigów na Kubalonce, ale trzeba było mieć świetną kondycję, bo tam oba biegi były rozgrywane w jeden dzień, w odstępie godziny.

Sobotni start zawsze będzie się odbywał o godz. 11.00, a niedzielny o godz. 10.30. Wyjątkiem jest finał cyklu, który zostanie rozegrany 23 lutego 2014 roku na Polanie Jakuszyckiej i będzie to finał jednodniowy. Będzie on jednocześnie finałem Pucharu Polski Amatorów oraz składową 38. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Tego dnia klasycy i łyżwiarze zmierzą się o tej samej porze.

fot. Stacja JakuszycePo rozłożeniu rywalizacji na dwa dni, zmniejsza się liczba weekendów, w które odbywa się będzie rywalizacja w ramach Salomon Nordic Sunday. Zawodnicy czterokrotnie spotkają się w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach i raz w Wiśle – Kubalonce.

Oto dokładne terminy:
I bieg 21.12.2013 – FT, 22.12.2013 – CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce
II bieg 11.01.2014 – FT, 12.01.2014 – CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce
III bieg 25.01.2014 – FT, 26.01.2014 – CT – Wisła Kubalonka
IV bieg 1.02.2014 – FT, 2.02.2014 – CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce
V bieg 23.02.2014 – FT i CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce

By znaleźć się w klasyfikacji generalnej, należy zaliczyć minimum cztery biegi, oczywiście w danym stylu.
Dla zawodników, którzy startują w obu stylach przewidzianych jest 20 procent zniżki tytułem wpisowego. Nowością dotyczącą opłat startowych, jest także stała kwota dla obcokrajowców, którzy płacąc w dniu zawodów, nie muszą płacić więcej.
To ze względu na wysokie koszty przelewów międzynarodowych. Dlatego np. nasi goście z Czech mogą zapłacić 50 zł w dniu biegu, w biurze zawodów – tłumaczy organizator cyklu Beata Lepka.

Zmienia się także punktacja do klasyfikacji generalnej. Po roku przerwy wraca specjalny przelicznik czasu osiągniętego na mecie względem czasu zwycięzcy. Zrobiliśmy to na wyraźną prośbę zawodników, po raz kolejny udowadniając, że ten cykl powstał dla nich i oni decydują o jego wyglądzie – podkreśla B. Lepka.


Zapisy na zawody tradycyjnie odbywają się drogą internetową, na portalu firmy Datasport, a dokładnie pod tym adresem:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=155
Zapisy na bieg finałowy są prowadzone oddzielnie, tutaj:
http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=869

Przypomnijmy, że osoby, które już są zapisane do udziału w SNS, tzn. posiadają numer z poprzednich lat, nie rejestrują się ponownie, a jedynie opłacają startowe, na konto wskazane w regulaminie z odpowiednim tytułem przelewu.
Inaczej ma się sytuacja z osobami, które są zapisane na jeden ze stylów, a w tym sezonie będą chciałby biegać w obu. Tu konieczna jest ponowna rejestracja na drugi styl, byśmy mogli nadać nowy numer i chip. Przypisany do odpowiedniego stylu – podkreśla Beata Lepka.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com