facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-03-11
 

Salomon Nordic Sunday - finał czwartego sezonu już za nami

W niedzielę zakończył się czwarty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday. Sezon pod każdym względem rekordowy. Z największą liczbą uczestników, z największą liczbą nagród, z kilkoma startującymi olimpijczykami. Szkoda tylko, że to już koniec. Ale do grudnia 2013, kiedy rozpocznie się piąty sezon już niewiele czasu.
Warunki w niedzielę nie rozpieszczały uczestników, szczególnie biegających stylem dowolnym. Temperatura w niedzielę od rana była dodatnia, śnieg w Jakuszycach był miękki, ale trzeba było biegać i walczyć o dobre miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tym razem na zawodników czekało 11,6 km z podbiegiem na Samolot od strony Orla. Trochę trzeba było się tam wspinać, choć tym razem nie było widać końca góry, ponieważ wszystkie trasy w Jakuszycach spowiła mgła.

Wyścig stylem klasycznym to po raz kolejny rywalizacja dwójki Jakub Mroziński (Start Ski Team) - Wojciech Smykowski. Tym razem najlepszy był Mroziński, któremu nie przeszkodziła ostatnia choroba, która wyeliminowała go m.in. z Biegu Piastów. - Dziś czułem się już dobrze, na tyle, żeby uciec Wojtkowi i dotrzeć do mety samotnie. Choć dzisiejszy bieg plus dodatkowe sprinty czuję już w rękach - uśmiechał się na mecie zwycięzca biegu stylem klasycznym, a także najlepszy zawodnik klasyfikacji generalnej w kategorii M3.

Fot. Stacja Jakuszyce

Wśród pań bezkonkurencyjna była Emilia Romanowicz - młodzieżowa mistrzyni Polski, która przegrała tylko z siedmioma panami. Druga wśród kobiet była Aleksandra Pacowska - Brudło, która z pierwszą panią na mecie przegrała blisko 10 minut.

W stylu dowolnym najlepszy był Pavel Petr. Czech wygrał już swój trzeci bieg w tym sezonie, ale jako, że nie wystartował pięć razy, nie został sklasyfikowany w generalce. Tuż za zawodnikiem z Czech - zaledwie 10 sekund później - do mety dobiegła pierwsza pani - reprezentantka Polski w biathlonie Agnieszka Cyl. - Warunki były trudne, szczególnie łyżwą biegło się dziś ciężko. Ale najważniejsze, że odzyskałam chęć do ścigania się. To był mój cel na ten weekend - podkreśliła na mecie nasza kadrowiczka, dla której SNS był trzecim biegiem w ciągu trzech dni.

W ramach dodatkowej atrakcji, w niedzielę na Polanie Jakuszyckiej rozegrano także sprint techniką klasyczną na dystansie 800 metrów. Emocji było pod dostatkiem. Wśród pań najlepsza była Ewa Szmel, przed Pauliną Szopińską (obie Start Ski Team) i Agatą Grabowską. Wśród panów emocjonującą walkę na finiszu stoczyli najlepsi we wcześniejszym biegu głównym - Jakub Mroziński i Wojciech Smykowski. Wygrał znów ten pierwszy. Trzeci był Marek Tokarczyk.

Fot. Stacja Jakuszyce

Po zawodach odbyła się dekoracja najlepszych w klasyfikacji generalnej. Medale dedykowane otrzymali wszyscy zawodnicy, którzy na koniec sezonu uplasowali się w pierwszych dziesiątkach. Natomiast pierwsi trzej w każdej kategorii wiekowej otrzymali nagrody rzeczowe: za 1. miejsce narty Salomon S-Lab Equipe 10, za drugie - pulsometry Suunto Quest, a za trzecie torbę podróżną Salomon.

Trzeba jeszcze dodać, że Salomon Nordic Sunday, a dokładnie jego organizatorka - Beata Lepka - została w niedzielę uhonorowana pucharem dla najlepszej cyklicznej imprezy w narciarstwie biegowym dla amatorów, z rąk Komandora Biegu Piastów - Dariusza Serafina.

Pełne wyniki niedzielnego ścigania są dostępne pod adresem: http://www.online.datasport.pl/results772/index.php

Natomiast klasyfikacja generalna w poszczególnych kategoriach dostępna będzie pod adresem: http://online.datasport.pl/salomon-12-13/index.php?dystans=1&kateg=

Fot. Stacja Jakuszyce

W najbliższych dniach opublikowany zostanie cykl podsumowań statystycznych czwartego sezonu Salomon Nordic Sunday. A już teraz organizatorzy zapraszaja na sezon piąty, a jeszcze wcześniej na przygotowania do niego w ramach Akademii Biegania SNS. Szczegóły dotyczące tego projektu na stronie cyklu, pod adresem: http://sns-nartybiegowe.pl/component/content/article/150-zapraszamy-na-treningi-z-akademi-biegania-sns-latem-i-zim
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com