facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-06-14
 

Salewa MS MTN Trainer GTX: buty wspinaczkowe, podejściowe – wersja niska, do kostki

Moja potrzeba była prosta. Poszukiwałem butów podejściowych do kostki, z przeznaczeniem na wycieczki w Beskidy i Tatry w sezonie letnim.

Długo się zastanawiałem, bo przy wszystkich zaletach i możliwościach obuwia brałem pod uwagę też cenę. Koniec końców zdecydowałem się na Salewa MS MTN Trainer GTX i od razu poddałem je próbie.

Dziś z dużą satysfakcją mogę stwierdzić, że buty świetnie sprawdzają się na beskidzkim szlaku, jak i tatrzańskim podejściu w słońcu i ulewie. Pierwszy test odbyłem na trasie Zawoja Markowa – Akademicka Perć – Babia Góra. Było bardzo ciepło, podejście przebiegało sprawnie w pełnym komforcie termicznym stopy. Zarówno szutrowy szlak leśny, jak skała na Akademickiej Perci okazała się idealnym terenem dla Vibram® Mulaz. Podeszwa pod palcami jest bardzo twarda, co umożliwia wspinaczkę nawet po małych występach skalnych. Cała reszta dość elastyczna, dająca dobre czucie podłoża. Wyważona twardość i odpowiednia elastyczność to komfort nawet na długiej i zróżnicowanej trasie. Natomiast system 3F zapewnia elastyczność przy dużej stabilności pięty.

Drugi test przeprowadziłem już w Tatrach, Kobylarzowym Żlebem na Małołączniak. Tu oczywiście zdecydowana większość trasy przebiegała po mniejszych lub większych kamieniach. Podłoże twarde, o różnej śliskości i fakturze. Buty dobrze się trzymały i bez większych problemów pokonywałem kolejne metry szlaku. Mam to, co chciałem: krótka cholewka, solidna podeszwa i pełen komfort termiczny, nawet przy wysokich temperaturach.

Trzeci test zaplanowany był na Zadni Granat, niestety wielka ulewa zmusiła do zmiany planów. Na szczyt nie dotarłem, ale mogłem doświadczyć skuteczności membrany Gore-Tex. Wodoszczelność ponad wszystko. Ważną zaletą jest też podwójna wkładka, która daje możliwość założenia grubszej skarpety, gdy temperatura powietrza znacznie się obniży. Czub zaopatrzony w twardą gumę łagodzi niekontrolowane uderzenie w skałę.

Oczywiście pełen komfort i możliwości obuwia warunkuje poprawne wiązanie. I tu na koniec jeszcze jedna mocna zaleta butów Salewa Trainer, czyli przedłużone wiązanie, takie jakie stosuje się w butach wspinaczkowych.

Szczerze polecam. Warto jasno określić własne oczekiwania w stosunku do butów i poszukać modelu, który je spełnia. Kompromisy się nie sprawdzają. But musi być w 100% taki, jak oczekujesz!

 

Marcin Kuś

 Salewa
 Salewa
 Salewa
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com