facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-04-24
 

S-LAB Trail Running: nowy cykl biegów Salomona

W tym roku cykl biegów trailowych ulega przemianie - zapraszamy na pięć wymagających zawodów na prawdziwie górskich trasach. Do nowej nazwy S-LAB Trail Running dołączają zupełnie nowe imprezy.
Cykl zainauguruje 2 czerwca Bieg im. Druha Marduły rozgrywany na przepięknej 25,5 km trasie w sercu Tatr, który będzie także Mistrzostwami Polski w Skyrunningu. W tym roku zawody organizowane przez TG Sokół będą miały inną trasę w stosunku do lat ubiegłych - z Jaszczurówki, przez Psią Trawkę na Karb i Przełęcz Świnicką (!), przez Kasprowy Wierch i Kuźnice na Kalatówki. Suma przewyższeń wyniesie +1753/-1437m - niespotykanych w naszym kraju przy takim dystansie.

Na drugie zawody zapraszamy 6 lipca - Maraton Gór Stołowych, uznany za najtrudniejszy maraton w kraju, nie tylko ze względu na przewyższenie, lecz także temperatury: wszystkim dotychczasowym edycjom towarzyszyły okrutne upały. W tym roku na starcie spodziewanych jest aż 600 osób, a polsko-czeska trasa wróży jak zawsze zaciętą rywalizację.

Fot. Monika StrojnyTrzy pozostałe biegi zostaną rozegrane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w dniach 19-21 lipca. Aby zyskać punkty do cyklu Salomona należy wybrać jedną z trzech tras: Złotego Maratonu, Złotego Półmaratonu lub koronnego dystansu imprezy 210 km Biegu Siedmiu Szczytów. Start i meta zawodów zależnie od dystansów będą usytuowane w Lądku Zdroju lub Złotym Stoku, a wszystkie trasy prowadzić będą przez najciekawsze rejony górskie Dolnego Śląska.

Fot. Monika StrojnyDo cyklu będą liczyć się punkty z maksymalnie trzech biegów, a najważniejszymi współczynnikami będzie zajęte miejsce i frekwencja na danych zawodach. Dla najlepszych na zakończenie cyklu będą przewidziane atrakcyjne nagrody. Szczegóły punktacji zostaną opublikowane w najbliższych tygodniach na stronie www.trailrunning.pl

Więcej informacji już wkrótce, do zobaczenia w górach!

Tekst i zdjęcia: Monika Strojny

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com