facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-07-08
 

Rutinoscorbin Trango Expedition

Ekspedycja Davida Kaszlikowskiego i Elizy Kubarskiej na najtrudniejszą skalną iglicę świata (sierpień/wrzesień 2008). 


Wieża TRANGO (6251 m n.p.m.) znajduje się w paśmie Karakorum, jest jedną z najpiękniejszych i najwyższych igieł skalnych na świecie. Jej pionowa ściana ma wysokość 1200 m. Nazywana Bezimienną wieżą Trango, uznawana jest za jeden z najtrudniejszych celów alpinizmu na świecie. Do tej pory, ze względu na duże trudności techniczne, na szczycie Trango NamelessTower nie stanęła żadna Polka, a mimo wielu prób udało się to tylko jednemu Polakowi (w 1988 roku). W sierpniu 2008 r. w Karakorum na Trango rusza zespół znanych polskich alpinistów i eksplorerów: Eliza Kubarska i David Kaszlikowski. Mają oni na swoim koncie wspinaczki w górach całego świata od Alaski, Himalajów i Grenlandii po pustynne turnie w Mali czy granitowe szczyty na Madagaskarze. Kubarska i Kaszlikowski specjalizują się w zdobywaniu dziewiczych trudnych szczytów i wytyczaniu nowych dróg alpinistycznych. Relacje z ich wypraw regularnie ukazują się w mediach w Polsce i na świecie (m.in. w magazynach National Geographic, Traveler, Voyage, Playboy, Twój Styl, Gazeta Wyborcza, Newsweek). 

Podczas ekspedycji na TRANGO TOWER będzie realizowany film dokumentalny oraz reportaż fotograficzny, a POLSKIE RADIO „Trójka” nadawać będzie satelitarne relacje na żywo.

EXTREME TEAM:

ELIZA KUBARSKA
Reżyser i operator kamery. Jedna z najlepszych polskich alpinistek młodego pokolenia. W przeszłości zdobywczyni tytułów Mistrzyni Polski Juniorów we wspinaczce sportowej. Instruktor wspinaczki sportowej. Jedna z niewielu kobiet na świecie zajmująca się wytyczaniem nowych dróg wspinaczkowych na wielkich ścianach. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Tworzy artystyczne video-instalacje oraz dokumentalne filmy z wypraw. Specjalistka od zdjęć ekstremalnych. Laureatka „Jedynki” - prestiżowej nagrody górskiej za najważniejszą ekspedycję roku 2007.

DAVID KASZLIKOWSKI
Jeden z najbardziej znanych polskich wspinaczy i eksplorerów, okrzyknięty przez media “polskim Spidermanem” (po serii spektakularnych wspinaczek bez asekuracji na drapacze chmur). Za osiągnięcia w zakresie wypraw alpinistycznych i eksploracyjnych nominowany do światowej nagrody Piolet d`Or, laureat KOLOSA i „Jedynki” prestiżowej nagrody środowisk górskich, jego ekspedycje w Himalaje i na Grenlandię były nominowane do nagrody National Geographic TRAVELER. Kaszlikowski jest również profesjonalnym fotografem i dziennikarzem, współpracownikiem National Geographic Polska oraz stałym autorem materiałów w magazynach na świecie. Jego zdjęcia ukazują się na okładkach największych alpinistycznych magazynów świata.


2008-07-08

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com