facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-03-17
 

Rusza jubileuszowy, 10. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły

Jedną z największych w Polsce imprez podróżniczych otworzy Piotr Chmieliński, pierwszy człowiek, który spłynął kajakiem Amazonkę od źródeł do ujścia. Obchody rozpoczną się 18 marca i potrwają do 7 kwietnia.
W ciągu dziesięciu lat impreza odbyła się aż 18 razy, począwszy od Krakowa, przez Warszawę, Wrocław, zamek w Bolkowie, Twierdzę Srebrna Góra i Bukowinę Tatrzańską. Tegoroczny Festiwal rozpocznie się 18 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i tym samym zainauguruje współpracę z najbardziej prężnym w Krakowie, Turystycznym Kołem Naukowy Wagabunda, które tego roku obchodzi swój 15. jubileusz!

Już od poniedziałku 18 marca do piątku 22 marca od godz. 18.00 do 21.00 odbędą się specjalne pokazy najlepszych relacji z podróży oraz filmów, które na poprzednich edycjach Festiwalu zostały nagrodzone "Czwartym Żywiołem" - nagrodą publiczności. Imprezę otworzy pokaz Piotra Chmielińskiego, pierwszego człowieka, który spłyną całą Amazonkę kajakiem, odkrywcy najgłębszego kanionu świata - Colca i źródeł Amazonki. 


Główna cześć Festiwalu ruszy 5 kwietnia w nowym miejscu w Krakowie, położonym tuż przy Rynku - kinie Kijów.Centrum i potrwa do 7 kwietnia. Impreza rozpocznie się  piątkowymi pokazami filmów, w sobotę i niedzielę odbędą się przesłuchania konkursowe w ramach "Żywioły OFF", warsztaty akademii Podróżowania Trzy Żywioły oraz pokazy gości i filmowe.

Pośród zaproszonych osób będą sławy świata prawdziwych podróży globtroterskich - wreszcie na Żywiołach pojawi się Romek Koperski  - to prawdziwy człowiek - orkiestra: podróżnik, pisarz, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz… zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa. Do tego pomysłodawca oraz kierownik najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej „Syberia Zimowa Odyseja”.  Kolejne nazwiska i świetne pokazy będziemy ogłaszać sukcesywnie.  Swoją historię podążania "Schodami do nieba" przedstawi himalaista Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów, członek licznych wypraw himalajskich, obdarzony jedynym w swoim rodzaju poczuciem humoru. Janusz Kasza - podróżnik, biolog, fan Amazonii zaprezentuje ekscytujący pokaz „Mundillo” – planeta byków, w którym opowie o świecie kontrowersyjnej korridy. Zaś prof. Zdzisław J.Ryn zabierze widzów do tajemniczego świata wielkich posągów z Wyspy Wielkanocnej.

W części filmowej zaprezentowane zostaną najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy dokumentalne - w tym kultowa już SAMSARA, prezentowane w trzech kategoriach: Podróże, Przygoda, Cywilizacja.
Jesienią, począwszy od września 2013 roku rozpocznie się drugi cykl wydarzeń: we wrześniu plenerowa edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły i Festiwalu filmów Świata na zamku w Bolkowie, zaś od listopada cykl filmowy w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu  i Trójmieście.
W ramach każdej imprezy odbywać się będą zajęcia Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, w czasie których podróżnicy przekażą swoją wiedzę na temat: fotografowania i filmowania w podróży, przygotowywania tekstów podróżniczych, podróży z dzieckiem, organizacji wypraw górskich, zdrowia w podróży.

Zapraszamy!

Organizatorem Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły jest Stowarzyszenie "Czysty Świat" i Klub Podróżników Trzy Żywioły.

Pokazy, spotkania, projekcje odbywają się:
18-22 marca, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, sala 9, wstęp wolny
5-7 kwietnia, kino Kijów. Centrum w Krakowie, aleja Krasińskiego 34, wstęp za biletami (karnet na całą imprezę 70 zł, dzienny 25-30 zł)

Organizatorzy:
Klub Podróżników Trzy Żywioły
Stowarzyszenie Czysty Świat
Współorganizatorzy:
kino Kijów.Centrum
TravelBrain.pl
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Turystyczne Koło Naukowe UE "Wagabunda"
Mecenas Festiwalu:
Conrad.pl 
Samyang.pl
Sklep Górski MOKO

Główny patron medialny:
Traveler National Geographic

Patronat medialny:

Focus
Dziennik Polski
Travel Channel
 Radio Kraków
TamTam
GoPlanet.pl
Geoblog.pl
FotoGea.com
FotografwPodrozy.pl
SkiPanorama.pl

Partnerzy Festiwalu:
Wydawnictwo Pascal – książki dla publiczności
Wydawnictwo Bezdroża – przewodniki dla publiczności
Wydawnictwo Helion – przewodniki dla publiczności
Wydawnictwo Otwarte - książki dla publiczności

Partnerzy:

Skauting.pl
Imprezy Podróżnicze
Wyprawy w Sedno Sprawy
Traseo
Kino Nowe Horyzonty
Plus Camerimage Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych
Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS
Urlopwpolsce.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com