facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-10
 

Rusza cykl Salomon Trail Running

W tym roku już po raz czwarty organizujemy cykl biegów przełajowych i górskich Salomon Trail Running. Jego ideą, tak jak w latach ubiegłych, będzie zachęcenie jak największej liczby osób do biegania w terenie, poza asfaltowymi ścieżkami.
W zeszłym roku pomysł chwycił – w Biegu na Pilsko pobiliśmy rekord frekwencji biegów górskich w Polsce. W edycji w 2010 roku już wiemy, że rekordów będzie więcej: na pierwszy bieg w cyklu 21 marca w Katowicach mamy już ponad 500 zawodników!

Cały Cykl odbywa się w naturalnym terenie. W dużych miastach są to parki i lasy, w górach – start i meta znajdują się w popularnych miejscowościach wypoczynkowych, a trasy biegną  najpiękniejszymi szlakami turystycznymi. Dystanse są zróżnicowane (od 8 do 40 km), dzięki czemu nawet zupełni amatorzy mogą próbować swoich sił.

Dzięki dobrej opinii jaką wystawili nam biegacze, udało nam się włączyć do Cyklu nowe, choć często dobrze już znane, imprezy: Eko Biegi w Katowicach i Warszawie, Maraton Gór Stołowych oraz finałowy Bieg Trzech Kopców w Krakowie. Mamy nadzieję, że taka różnorodność terminów i lokalizacji pozwoli wielu osobom na wzięcie udziału w Cyklu. 

Wzorem ubiegłego roku, będziemy prowadzić ranking, w którym każdy uczestnik będzie klasyfikowany automatycznie po biegu, a część nagród będzie rozlosowywana spośród wszystkich biegaczy na każdej imprezie. Nagrody to bony na zakupy w sklepach Salomon, techniczna odzież a także sprzęt biegowy oraz pulsometry treningowe.

Nowością  będą grupy biegowe trenujące pod okiem naszych instruktorów w Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Aby co tydzień skorzystać ze specjalnie przygotowanego (bezpłatnego) treningu, wystarczy wejść na stronę www.trailrunning.pl i zarejestrować się w wybranej grupie biegowej. Instruktor będzie odpowiadał za treningi swojej grupy, cykl przygotowań oraz będzie służył wszelkimi radami. Pierwsze spotkania już w kwietniu!

Lista biegów Salomon Trail Running 2010

 
    * START 21.03 Silesia Eco Run, Katowice
    * 17.04 Gringo Trail Running, Gdynia
    * 25.04 Toyota Ekobieg Choszczówka, Warszawa
    * 22.05 Malta Trail Running, Poznań
    * 13.06 Toyota Ekobieg Kampinos, Warszawa
    * 26.06 Żar 2010, Bielsko Biała
    * 10.07 Maraton Gór Stołowych, Góry Stołowe
    * 15.08 Bieg o Złote Kierpce, Szczyrk
    * 04.09 Gorce Maraton, Nowy Targ
    * FINAŁ 03.10 Bieg Trzech Kopców, Kraków

Zapraszamy do udziału!

 
Organizatorzy Cyklu Salomon Trail Running
Speleo Salomon Racing Team
 fot. Monika Strojny
 Logo
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com