facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Rozpoczynamy 26. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady!

Kolejna edycja najważniejszego wydarzenia Ludzi Gór stała się faktem. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady, a jednocześnie pierwszy Wędrowny Festiwal Górski rozpoczął się w piątek, 10 września, o godzinie 20.00. Tegoroczną edycję wypełni blisko 300 punktów programu.

Fot. Lucyna Lewandowska

 

Hasło tegorocznego Festiwalu brzmi „Doświadcz gór” – aby nie tylko o górach słuchać, ale też ich doświadczać. Czyli przyjechać w miejsce, gdzie są szlaki, schronisko, skąd będzie można wyruszyć na wycieczkę. Pomysł spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem

 

– powiedział Maciej Sokołowski, Dyrektor Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. 

 

Filmowe otwarcie i koncert w schronisku

 

10 dni spotkań, prelekcji, filmów, koncertów, warsztatów, wycieczek. Do tego gale, wystawy, zawody, prezentacje, wydarzenia dla dzieci i RAJD, który jest jedną z programowych nowości. Tegoroczny Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady to prawie 300 wydarzeń i 175. gości programu. 

 

Pierwszym punktem rozbudowanego harmonogramu są 4 filmy edycji Reel Rock 15.


Mamy 31 tytułów w konkursie, z czego 20 jest po raz pierwszy pokazywanych w Polsce. To dotyczy również 4. filmów, które będzie można obejrzeć właśnie podczas wieczoru otwarcia. To polska premiera serii Reel Rock, czyli mocne filmy wspinaczkowe

 

– tłumaczy Dyrektor Konkursu Filmowego, Kasia Biernacka.

 

 

Koncert w Schronisku Pasterka

 

Późny wieczór festiwalowicze spędzili na koncercie zespołu „Domina Przegina”. Rozbudowane tło dla każdego utworu oraz odważne teksty – publiczność z pewnością na długo zapamięta występ Dominiki Radwan (wokal) i Jacka Kowalczyka (gitara).

 

Fot. Aneta Mikulska

 

Doświadczanie gór podczas RAJDu i wycieczek

 

Pierwszą sobotę Festiwalu otworzyła wycieczka z Piotrem Pustelnikiem i Adamem Pustelnikiem na Szczeliniec, w której udział wzięli festiwalowicze i uczestnicy RAJDu. 

 

Zaczynamy RAJD bardzo łagodnie, wycieczką na Szczeliniec, z możliwością poszerzenia trasy o Błędne Skały. W niedzielny poranek dwie RAJDowe grupy ruszą dalej wspólnie z liderami – Tomkiem Habdasem, Agnieszką „Zebrą” Dziadek, Łukaszem Superganem, Magdą Jończyk, Tomaszem Kobielskim. Naszym celem jest trasa z Pasterki do Lądka-Zdroju, z trzema noclegami po drodze

 

– mówiła Lucyna Lewandowska, Kierowniczka RAJDu.

 

Fot. Aneta Mikulska

 

„Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju z siedzibą w Pasterce”

 

Pierwsza część Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady, która odbywa się w Pasterce, to także warsztaty Integrowanie Przez Wspinanie. Podczas warsztatów instruktorzy wprowadzą w temat wspinaczki osoby początkujące, jak i poprowadzą wspinaczy mających już doświadczenie w skałach i piaskowcach. 

 

Kolejne dni Festiwalu w Pasterce to filmy (w sumie blisko 20 godzin projekcji konkursowych), warsztaty, prelekcje oraz koncerty. We wtorek, 14 września, Festiwal dotrze do Radochowa, a od środy rozpocznie się część w Lądku-Zdroju, która potrwa aż do niedzieli, 19 września.

 

www.festiwalgorski.pl 

Informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-12-01
Tylko w GÓRACH
 

Życie bez pasji to usychanie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-29
Tylko w GÓRACH
 

Film „Broad Peak” okiem Krzysztofa Wielickiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-28
Tylko w GÓRACH
 

Zimowy Broad Peak – historia niedopowiedzenia

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-21
Tylko w GÓRACH
 

Wspinaczkowy harlequin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-16
Tylko w GÓRACH
 

Via ferraty żelazna droga – część 2

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com