facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-26
 

Rowerem śladami Bitwy Gorlickiej (3 - 6 czerwca, Beskidy)

"Beskid Zielony" Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza na V edycję Pikniku Rowerowego w Radocynie. Impreza pod hasłem "Rowerem - śladami Bitwy Gorlickiej" odbywać się będzie w 95-ą rocznicę Bitwy pod Gorlicami.
Będziemy podążać śladami tamtych wydarzeń, których pamiątką są rozsiane po wzgórzach i dolinach Beskidu Niskiego cmentarze wojenne. Stanowią one jedną z większych atrakcji naszego regionu. Zaprojektowane zostały przez znanych architektów Monarchii Austro - Węgierskiej. Ze względu na swoją niepowtarzalną architekturę są perełkami wśród wojennych nekropolii. Tak jak w poprzednich latach, odwiedzać będziemy opustoszałe doliny łemkowskie. Odwiedzimy teren Magurskiego Parku Narodowego. Obcować będziemy z dziką beskidzką przyrodą, z dala od cywilizacji.

Przygotowane trasy rowerowe:

Zostało przygotowanych dziewięć tras o zróżnicowanej specyfice. Każdy rowerzysta, niezależnie od wieku, umiejętności czy kondycji znajdzie coś dla siebie.

Trasy prowadzą przez najatrakcyjniejsze tereny Beskidu Niskiego: części zachodniej po stronie polskiej i słowackiej. Prowadzą głównie po drogach leśnych i gminnych, w terenie o różnym nachyleniu. Ich różnorodność pozwoli na odpowiedni ich wybór przez osoby o zróżnicowanych wymaganiach i możliwościach. Przygotowane są przez turystów rowerowych, a ich trudniejsze warianty przez kolarzy górskich.
Sądzimy, że każdy - od nowicjusza do wytrawnego kolarza - znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Każda trasa prowadzona będzie przez przygotowanych przewodników lub pracowników Magurskiego Parku Narodowego. Charakter tras sugeruje korzystanie z rowerów górskich.

Mamy nadzieję, że zróżnicowanie tras od ekstremalnych do rekreacyjnych zadowoli oczekiwania każdego uczestnika. Po zmaganiach na beskidzkich szlakach czekać na was będzie płonąca watra i inne niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Tegoroczne propozycje tras, w stosunku do ubiegłych wzbogacone są o nowe warianty dzięki przychylności Nadleśnictw Gorlice i Łosie.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie projektu Piknik Rowerowy

Źródło: www.pogorza.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com