facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-06
 

Rowerem na Nordkapp (8 października, Racibórz)

Już w czwartek tj. 8 października br. na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" odbędzie się kolejne "Spotkanie na Końcu Świata" - czyli impreza podróżnicza z piękna opowieścią i pokazem slajdów.
Tym razem naszym gościem będzie Piotr "Schmittko" Mitko, który pokaże slajdy, film i opowie o swojej podróży rowerowej z Katowic na Nordcapp (bez użycia innych środków transportu) Wstęp na wszystkie końco - światowe imprezy kulturalne w październiku - wolny ;)

Zapraszamy na stronę Piotra: www.szmitt.com

Piotr Mitko o swojej wyprawie:

Gdzieś tam usłyszałem o Nordkapp i zachęcono mnie do wzięcia udziału w wyprawie rowerowej na ten najdalszy północny punkt Europy. Oczywiście to nie było tak hop-siup i przed podjęciem decyzji dużo myślałem. W miarę upływu czasu zdobycie tegoż Przylądka stało się moim wielkim marzeniem i gdy ostatecznie wyprawa została odwołana, nie wyobrażałem sobie, bym mógł tak po prostu odpuścić. Sam uczyniłem się organizatorem wyprawy i znalazłem sobie równie odważnego (lekkomyślnego?:)) towarzysza, z którym ruszyłem na Północ. Marcin i ja pedałowaliśmy bez przerwy 55 dni, robiąc w tym czasie 6903 kilometry rowerami. Mówiąc najbardziej ogólnie, dojechaliśmy z Katowic na Arktykę i wróciliśmy, okrążając przy okazji Bałtyk. Podróż zakończyła się w Szczecinie, z braku czasu. W pamięci mamy dwa oceany, cztery morza, dziewięć państw i szesnaście wysp... Nasza podróż była idealnym połączeniem przyjemności z walką, strachu z humorem i satysfakcji ze zmęczeniem. Największe przeżycia tkwią w naszych głowach, ale część udało się uchwycić aparatem. Ze zdjęć i filmików zmontowałem materiał, który opowiada tę historię od początku do końca, starając się udowodnić, że warto marzyć... Zapraszam!

Do zobaczenia!
Dawid Wacławczyk - manager KŚ
 Rowerem na Nordkapp
 Rowerem na Nordkapp
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com